Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Laura Bernat powalczy o finał na igrzyskach w Tokio. 15-latka z Lublina z awansem w kwalifikacjach

Dzisiaj po godzinie 13 na igrzyskach w Tokio miała miejsce sesja eliminacyjna w pływaniu na odcinku 200 metrów grzbietem. Lubelska zawodniczka zakwalifikowała się do półfinału.

Najmłodsza polska zawodniczka na igrzyskach olimpijskich w Tokio, czyli Laura Bernat z klubu AZS UMCS, wywalczyła awans do półfinału rywalizacji na 200 metrów stylem grzbietowym. Przez większą część dystansu lubelska pływaczka utrzymywała się na 7 miejscu, jednak na finiszu znacznie przyśpieszyła. Dzięki temu na mecie była piąta uzyskując czas 2:10,37.

Ostatecznie, po sklasyfikowaniu wszystkich zawodników, uplasowała się na 13. lokacie, co pozwoliło jej na awansowanie do półfinału. Teraz czeka ją walka o finał. Nastąpi to w piątek nad ranem, a dokładnie o godz. 4:35 czasu polskiego.

Laura Bernat zakwalifikowała się na igrzyska olimpijskie w Tokio podczas rozgrywanych pod koniec marca podczas zawodów Arena Grand Prix w Aqua Lublin. Dystans 200 metrów grzbietem pokonała w czasie 2:09.81 sekundy. Zabrakło jej wówczas zaledwie 0.07 sekundy do rekordu Polski. Niedawno została również mistrzynią Europy juniorów. Trenerem Laury jest Sławomir Pliszka.