Laur Lubelskiego Koziołka: Pływanie to ich pasja, rywalizują już od najmłodszych lat

Dzisiaj w Lublinie rywalizowali najlepsi młodzi pływacy z całego województwa. Do zawodów zgłosiły się też kluby z innych stron kraju. Był to pierwszy etap tegorocznej walki o Laur Lubelskiego Koziołka.

W sobotę na terenie kompleksu basenów Aqua Lublin Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozegrana została 42 edycja zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. Wzięła w niej rekordowa liczba uczestników zrzeszonych w 23 klubach sportowych z Lublina, Ryk, Białej Podlaskiej, Lubartowa, Radomia, Chełma, Sandomierza, Biłgoraja, Janowa Lubelskiego, Radzynia Podlaskiego, Kraśnika, Leska, Bychawy, Krasnegostawu i Kraśnika.

W kategorii dziewcząt lat 8 najlepsza okazała się Julia Dymowicz z klubu MTP Lublinianka, drugie miejsce zajęła Laura Kołodziejska z UKS 51 Lublin, trzecie Amelia Jezierska z UKS 51 Lublin. Wśród chłopców w tym wieku najlepszym zawodnikiem okazał się Marcel Wilk z Fali Kraśnik, drugie miejsce zajął Szymon Pietraś z AZS UMCS Lublin, tuż za nim uplasował się Franciszek Rudawski z MTP Lublinianka.

Wśród dziewcząt w wieku 9 lat najlepszą zawodniczką zawodów została Małgorzata Hapak z UKS 51 Lublin, tuż za nią uplasowała się Antonina Szabała z SP-3 Lubartów, trzecie miejsce przypadło Hannie Staszczak ze Sparty Biłgoraj. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Davyd Bubnov z Orlika Lublin, drugie miejsce zajął Cezary Rudawski z MTP Lublinianka a trzecie Mieszko Nowacki z Olimpijczyka Lublin.

Z 10 latków najlepszą zawodniczką została Grączak Oliwia z Olimpii Lublin, przed Julianną Wyrwas z MTP Lublinianka i Klaudią Kazanowską z UKS 51 Lublin. Najlepszym zawodnikiem został Patryk Joachimowicz Patryk z Olimpijczyka Lublin, przed Igorem Ciurkowskim z Trójki Puławy i Miłoszem Jagosiakiem ze Sparty Biłgoraj. Wśród 11 latek najwięcej punktów otrzymała Małgorzata Waśkowicz, za nią uplasowała się Amelia Grabowska a na trzecim miejscu Julia Danilewicz, wszystkie z Olimpii Lublin. Z ich rówieśników nie do pokonania był Przemysław Pietroń z Olimpijczyka Lublin, na drgim miejscu uplasował się Oliwier Ponieważ z Olimpii Lublin a na trzecim Paweł Bury ze Sparty Biłgoraj.

Jeżeli chodzi o kolejne kategorie wiekowe dziewcząt, to najlepszymi zawodniczkami 12-letnimi okazały się: Gabriela Ciurska z UKS 51 Lublin, Zuzanna Gawełko z Trójki Puławy oraz Weronika Łuszczew z Olimpijczyka Lublin. Z 13-latek Aleksandra Amilkiewicz i Laura Bernat z Olimpii Lublin oraz Paulina Warchałowska z Olimpijczyka Lublin. Wśród chłopców najlepszym z 12-latków został Maksymilian Mich z AZS Biała Podlaska, nieznacznie gorszy był Michał Nieznański z Aquarius Lesko, na trzecim miejscu uplasował się Michał Danilczuk z Technika- Orion Radzyń Podlaski. Z 13-latków najwięcej punktów uzyskał Filip Suchański z UKS 51 Lublin, tuz za nim byli Piotr Tomaszewski z Olimpijczyka Lublin oraz Kamil Chycki z Aquarius Lesko.

(fot. lublin112)
2018-02-24 15:34:32

Zobacz również

2 komentarze

 1. Aqua lublin? Oby nikt się tam znowu nie zesikał do basenu

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie