690 680 960

Kwarantanna także dla osób zaszczepionych. „Tutaj staramy się dmuchać na zimne”

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział wczoraj, że sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu z osobą zakażoną wariantem Delta na kwarantannę. Dotyczy to również osób zaszczepionych.

Wczoraj na antenie telewizji Polsat News rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu na kwarantannę, bez względu na to, czy ta osoba ma zaszczepienie dwoma dawkami, bądź jedną Johnson & Johnson.

– Tutaj staramy się dmuchać na zimne i służby sanitarne dmuchają na zimne, kierując wszystkich z kontaktu na kwarantannę – przekazał Andrusiewicz.

Rzecznik ministerstwa wyjaśnił, że obecnie nie mamy ognisk zakażeń wariantem Delta koronawirusa. W kraju odnotowano łącznie 113 przypadków Delty.

– Nie ma w tej chwili ognisk. Te przypadki są szybko wyłapywane. Jest izolacja, kwarantanna. Często zalecane izolacja i kwarantanna 14 dni, czyli większe obostrzenia i restrykcje wobec tych osób niż w przypadku choćby wariantu brytyjskiego, z którym do tej pory mieliśmy do czynienia – dodał rzecznik.

Informacje zawarte na rządowej stronie są więc już nieaktualne. Tam nadal czytamy, przy pytaniu: „Czy osoba zaszczepiona na COVID-19 będzie kierowana na kwarantannę po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem?” – Nie, osoba zaszczepiona na COVID-19 nie będzie kierowana na kwarantannę. Zasada obowiązuje od 28 grudnia 2020 r.

AKTUALIZACJA 06.07 godz. 09:00

Poniedziałkową decyzję we wtorek odwołał rzecznik ministerstwa zdrowia. Resort zdecydował się objąć osoby zaszczepione dozorem sanitarnym, a nie jak planowano kwarantanną. Spowodowane ma to być obawą, że przymusowa kwarantanna zniechęci do szczepień. 

(fot. polsatnews.pl)

50 komentarzy

  1. po co się szczepić jak i tak kwarantanna, w d… się poprzewracało

    • Przed plandemią każdy to wiedział, że szczepionki na grypę to zwykła bujda, bo kilka miesięcy i wirus zmutuje, i nikt się prawie nie szczepił. Dopóki masowa propaganda nie nakłamała inaczej.

  2. Niezaszczepiony pasożyt szczepionkowy

    Przecież szczepionki nie działają ale nikt się do tego nie przyzna

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncert charytatywny dla Nelki Wychodzkiej w Bełżycach
Piknik z produktem polskim w Janowie Podlaskim
Festiwal Oręża Polskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”