Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kwarantanna także dla osób zaszczepionych. „Tutaj staramy się dmuchać na zimne”

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział wczoraj, że sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu z osobą zakażoną wariantem Delta na kwarantannę. Dotyczy to również osób zaszczepionych.

Wczoraj na antenie telewizji Polsat News rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że sanepid zapobiegawczo kieruje wszystkich z kontaktu na kwarantannę, bez względu na to, czy ta osoba ma zaszczepienie dwoma dawkami, bądź jedną Johnson & Johnson.

– Tutaj staramy się dmuchać na zimne i służby sanitarne dmuchają na zimne, kierując wszystkich z kontaktu na kwarantannę – przekazał Andrusiewicz.

Rzecznik ministerstwa wyjaśnił, że obecnie nie mamy ognisk zakażeń wariantem Delta koronawirusa. W kraju odnotowano łącznie 113 przypadków Delty.

– Nie ma w tej chwili ognisk. Te przypadki są szybko wyłapywane. Jest izolacja, kwarantanna. Często zalecane izolacja i kwarantanna 14 dni, czyli większe obostrzenia i restrykcje wobec tych osób niż w przypadku choćby wariantu brytyjskiego, z którym do tej pory mieliśmy do czynienia – dodał rzecznik.

Informacje zawarte na rządowej stronie są więc już nieaktualne. Tam nadal czytamy, przy pytaniu: „Czy osoba zaszczepiona na COVID-19 będzie kierowana na kwarantannę po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem?” – Nie, osoba zaszczepiona na COVID-19 nie będzie kierowana na kwarantannę. Zasada obowiązuje od 28 grudnia 2020 r.

Kwarantanna także dla osób zaszczepionych. „Tutaj staramy się dmuchać na zimne”

AKTUALIZACJA 06.07 godz. 09:00

Poniedziałkową decyzję we wtorek odwołał rzecznik ministerstwa zdrowia. Resort zdecydował się objąć osoby zaszczepione dozorem sanitarnym, a nie jak planowano kwarantanną. Spowodowane ma to być obawą, że przymusowa kwarantanna zniechęci do szczepień. 

(fot. polsatnews.pl)

50 komentarzy

  1. po co się szczepić jak i tak kwarantanna, w d… się poprzewracało

    • Przed plandemią każdy to wiedział, że szczepionki na grypę to zwykła bujda, bo kilka miesięcy i wirus zmutuje, i nikt się prawie nie szczepił. Dopóki masowa propaganda nie nakłamała inaczej.

  2. Niezaszczepiony pasożyt szczepionkowy

    Przecież szczepionki nie działają ale nikt się do tego nie przyzna