Kuchenka stanęła w płomieniach. Wszystko przez nieszczelny komin (zdjęcia)

Szybka reakcja syna właściciela posesji sprawiła, że płomienie nie zdołały się rozprzestrzenić. Udało mu się stłumić ogień wydobywający się z kuchenki.

W czwartek na terenie jednego z gospodarstw rolnych w miejscowości Rogoźnica – Kolonia w gminie Międzyrzec Podlaski w powiecie bialskim doszło do pożaru. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna. Na miejscu interweniowali strażacy z JRG Międzyrzec Podlaski oraz z OSP Rogoźnica i Śródmieście.

Jak się okazało, pożar zlokalizowany był w budynku mieszkalnym, a dokładnie w pomieszczeniu kuchni. Paliła się ustawiona na drewnianej podłodze kuchenka gazowa. W międzyczasie syn właściciela posesji podjął próbę gaszenia płomieni. Strażacy dogasili urządzenie, jednak okazało się, że spod podłogi wydobywa się dym. Konieczna więc była jej rozbiórka.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność komina, w wyniku której zapaliła się kuchenka. Następnie płomienie objęły drewnianą podłogę. W działaniach brało udział 17 strażaków.

(fot. KM PSP Biała Podlaska)

2 komentarze

  1. To wszystko przez te sokoły. Najpierw zakładają gniazda w kominach. Potem czekają na imiona dla potomstwa. A tymczasem człowiekowi kuchnia się pali…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew