Ktoś wziął na jego dane pożyczkę. Zorientował się, jak dostał wezwanie do zapłaty

Policjanci z Lubartowa ustalają w jakich okolicznościach ktoś wziął pożyczkę na mieszkańca powiatu lubartowskiego. Mężczyzna zorientował się o tym fakcie po tym, jak dostał wezwanie do spłaty kredytu.

Wczoraj do komendy w Lubartowie zgłosił się mieszkaniec powiatu lubartowskiego z informacją, że nieznana osoba posługując się jego danymi osobowym zaciągnęła pożyczkę w jednym z parabanków.

Mężczyzna nie był niczego świadom, gdyż nie dostawał żadnych informacji na temat wziętej w jego imieniu pożyczki. Zorientował się w sytuacji, gdy kilka dni temu dostał wezwanie do zapłaty.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Lubartowie. Oszustwo kredytowe zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

29 komentarzy

 1. No jak nie ma paragrafów ? Najpierw dostanie wezwanie do zapłaty a jak nie zapłaci to paragraf sie znajdzie 😀

 2. Więcej bzdur jak w tych wszystkich komentarzach to już dawno nie czytałam… Gunwo wiecie zarówno o tym, jak wygląda udzielanie pożyczek, sposób weryfikacji, wypłaty, dochodzenia wierzytelności, ale każdy w swoim komentarzu „najmundrzejszy”. Takie sytuacje w obecnych czasach to chleb powszedni, codziennie są wyłudzane pożyczki, oszuści poczynają sobie coraz śmielej. A druga strona medalu jest taka, że wiele tych wziętych na czyjeś dane to się okazuje córeczka, wnusio, czy konkubent…

 3. Tak sobie tylko dywaguje, ale żeby wziąć pożyczkę na kogoś nie ma większego problemu.
  Kupujemy konto założone na żula łacznie z numerem telefonu i karta SIM (kiedyś można było takie ogłoszenia znaleźć na portalach ogłoszeniowych) koszt około 1000PLN, dostajemy też kartę do bankomatu z PINem i dane z numerem konta, dostępem z neta itd.
  Dane do wzięcia pożyczki bierzemy np z umowy kupna sprzedaży samochodu, robimy fotkę dowodu kolegi/koleżanki z pracy jak ten/ta poszedl/poszła do kibla.
  W ten sposób pozyskane dane wklepujemy na stronie parabanku dającego pożyczki przez Internet, lub robimy zakupy na raty np przez Allegro – dostawa do paczkomatu, oczywiście non stop na dane żula.
  Myślę że miesiąc kręcenia w ten sposób lodów gwarantowany, następnie nowe dane itd.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021