Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Księża nie odwiedzą wiernych w domach. W tym roku tradycyjnej kolędy nie będzie

Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, w tym roku w parafiach Archidiecezji Lubelskiej księża nie będą odwiedzać domów wiernych. Zamiast tego odprawiane będą msze święte.

Na ostatniej konferencji księży dziekanów Archidiecezji Lubelskiej, podjęte zostały decyzje co do tegorocznej tradycyjnej kolędy. Podobnie jak w ubiegłym roku, duchowni nie będą odwiedzać domów swoich parafian. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno wiernych, jak i duchownych w trakcie trwającej pandemii.

Księża mogą zrobić wyjątek np. w celu pobłogosławienia nowych domów, na specjalne zaproszenie rodziny i oczywiście odwiedzania chorych. Potrzeba odwiedzenia wiernych ma być zgłaszana do proboszczów, ci zaś będą podejmować decyzje w tej sprawie.

Aby jednak podtrzymać tradycję, w poszczególnych parafiach będą organizowane msze święte, w trakcie których nastąpi modlitwa błogosławieństwa. Będą one przeznaczone dla niewielkich grup wiernych. Dodatkowo uczestnicy otrzymają wodę święconą, którą samodzielnie będą mogli poświęcić swoje domy lub mieszkania.

(fot. pixabay)

39 komentarzy

 1. Cieee chorobaaaa !!!

  W tym roku tradycyjnej kolędy nie będzie – Dzięki Bogu, dzięki Bogu !!!

 2. Boro…
  Albo już się pogubiłeś, albo masz dopiero taki zamiar.
  Nie wiem co Cię do tego skłoniło.
  Przypuszczam że pycha.
  Nie namawiaj innych do grzechu.
  Nie namawiaj innych by też się pogubili.
  Robisz ludziom krzywdę!

 3. Właśnie przynależność do Kościoła chroni mnie przed zejściem na manowce, przed zabrnięciem w ślepą uliczkę.
  Ty chcesz pokazać że jesteś mądrzejszy niż ludzkość przez 2000 lat.
  W porządku. Masz do tego prawo.
  Nie próbuj tylko ciągnąć za sobą ludzi.

 4. Księżom taka forma bardzo się podoba. Nie przyzwyczajajcie się wmawiając ludziom, że to jest kolęda.

 5. Tyle pieniędzy ucieknie ?

 6. .......................,

  Straszne- nie wiem jak ja to przeżyję. Im tylko chodzi o kasę-przekonałam się gdy kilka lat temu. Ksiądz opuścił moje mieszkanie a ja na monitoringu widziałam jak wyjął kasę z koperty, przeliczył, później schował do kieszeni a nie do swojej teczki. Jakim trzeba być głupkiem żeby okradać samego siebie? Złodzieje i kombinatorzy.

 7. Przecież nikt Wam nie każe przyjmować księży po ” kolędzie” . Więc po co tyle złośliwości. Nikt również na siłę nie ciągnie do Kościoła . To Wasz wybór.

  • Nie chodzą do kościoła z lenistwa tłumacząc to swymi wyższymi zasadami, nie znają, nie słuchają księży, a najwięcej na nich gdaczą.

 8. coraż mniej ludzi wpuszcza dziadow do domu

 9. I BARDZO DOBRZE.

Z kraju