Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ksiądz proboszcz z koronawirusem, kościół został zamknięty. Sanepid szuka osób, które miały kontakt z kapłanem

W związku z wykrytym zakażeniem koronawirusem u księdza proboszcza z Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Księżomierzy, kościół został zamknięty. Sanepid poszukuje osób, które miały bezpośredni kontakt z księdzem lub uczestniczyły w nabożeństwach.

Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Księżomierzy poinformowała, że w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem u księdza proboszcza, kościół pozostaje zamknięty do odwołania.

– Kochani piszę, że badanie potwierdziło u mnie Covid i stąd piszę dla bezpieczeństwa, że od jutra, 4 X kościół będzie zamknięty pewnie na tydzień. I kto miał ze mną kontakt, a źle się czuje niech się zgłosi do powiatowej stacji epidemiologicznej. Przetrzymamy to razem i modlitwą się wspieramy – poinformował proboszcz.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Kraśniku poszukuje osób, które miały kontakt z księdzem w ciągu ostatniego czasu. Chodzi o okres od 21 września do 3 października.

– UWAGA! Szanowni Państwo! Osoby, które uczestniczyły w nabożeństwach w Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Księżomierzy, bądź miały bezpośredni kontakt z księdzem z tej parafii w dniach od 26.09.2020- 03.10.2020 proszone są o kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Kraśniku tel. 81 884 36 73 tel. 507 188 942 – czytamy w pierwszym komunikacie PSSE w Kraśniku.

– Szanowni Państwo! Osoby, które uczestniczyły w nabożeństwach w Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Księżomierzy, bądź miały bezpośredni kontakt z księdzem z tej parafii w dniach od 21.09.2020- 25.09.2020 proszone są o obserwację swojego stanu zdrowia, a w razie wystąpienia objawów o zgłoszenie się do swojego Lekarza POZ i poinformowanie iż miały kontakt z osobą z dodatnim wynikiem w kierunku COVID-19 – apeluje PSSE w drugim komunikacie.

(fot. pixabay.com)

36 komentarzy

  1. Odniosę się do fotki ilustracyjnej…
    Ile razy widzę „ciało Chrystusa” w gołej prawej przedniej „duszpasterza”, zawsze zastanawiam się co nią wcześniej robił i czy umył po ostatnim siusianiu…

  2. Anna każdy ma prawo wyrażać swoją opinię .Akurat tej „firmie” i jej obłudnym przedstawicielom krytyka nalezy się zasłużenie

  3. W sumie to racja, bo niby to wolność słowa, gdyby nie, że część środowisk (często tych samych) dopuszcza krytykę Kościoła, a nie dopuszcza krytycznych komentarzy na temat LGBT. Krytyczny, chamski komentarz pod adresem jakiegoś księdza to wolność słowa, a krytyka LGBT to mowa nienawiści.

  4. Redakcja podaje linka którego nie czyta powinno być Księżomierzu

  5. NIech dalej nie noszą maseczek i rękawiczek, rączki nie dezynfekowane bo po co? Mimo ze mają kontakt z setkami ludzi. Jedyny ksiądz którego spotkałem w maseczce to Boiska

    • A co to, jakaś nowość, w Lublinie tłumnie odwiedzane knajpy i jakoś nikt tym nie interesuje się! Siedzą ludzie stłoczeni na małej przestrzeni i tak samo w zbiorkomie! Później nie płaczcie, że ktoś nie ma dostępu do normalnej opieki zdrowotnej lub hospitalizacji z powodu zawału lub innych nagłych przypadków zagrażających życiu! Nikt nie jest nieśmiertelny, tylko po co przeciążać służbę zdrowia do tego stopnia, że ktoś musi być wożony na drugi koniec regionu do szpitala!? Chcecie tego!? Mam rodzinę w służbie zdrowia, więc wiem co dzieję się. Jeśli ludzie nie ogarną się, to tak naprawdę niedługo będą zdychać i gnoje na zapalenie płuc z powodu tego wirusa a wtedy ktoś zacznie myśleć. Ja te g.wno przeszedłem i to bardzo ciężko ale jak ktoś ma mniej szczęścia to mu współczuję! Na zachodzie niezałożenie maseczki lub nie stosowanie dystansu jest surowo karane i nikt nie kłapie z tego powodu, że jest zamach na konstytucję!!! Życzę wszystkim zdrowia!

  6. Kompletnie nie rozumiem działań sanepidu. W Niedrzwicy też jest ksiądz chory na COVID. Nikt nikogo nie szukał, a dzieci, które miały z nim spotkania zostały objęte kwarantanną na 1 dzień. Pół wsi było na mszy i u komunii u tego księdza, bo tylko On msze odprawiał, a kwarantanny raczej nikt z obecnych na mszy nie miał. Jaki to ma sens?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo