Krzyż połamany, dewocjonalia w śmietniku. Policjanci poszukują sprawców zdewastowania przydrożnej kapliczki

W nocy z poniedziałku na wtorek nieznany sprawca (lub sprawcy) zdewastował przydrożną kapliczkę w miejscowości Gołąbki. Policjanci ustalają osoby odpowiedzialne na to zdarzenie.

W Wigilię policjanci z Łukowa przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca w miejscowości Gołąbki w powiecie łukowskim zdewastował przydrożną kapliczkę. O sprawie poinformował portal podlasie24.pl zaalarmowany przez mieszkańców zbulwersowanych działaniem wandali.

Rama obrazu z wizerunkiem Jezusa została połamana, a zgniecione płótno znajdowało się w śmietniku. Połamany został krzyż, zaś pozostałe dewocjonalia także wrzucone były do śmietnika. Figura Matki Bożej była połamana, drewniane drzwi wyłamane, w kapliczce wybito również szyby.

Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie i prosi świadków lub osoby mające wiedzę na temat sprawcy o zgłaszanie się na Komendę Policji Powiatowej w Łukowie.

Tutaj zobaczycie więcej zdjęć

(fot. podlasie24.pl)

Zobacz również

43 komentarze

 1. Znikoma szkodliwość swpołeczna

 2. to musiał być diabeł wcielony

 3. JAK JUŻ CZŁOWIEK WYCIĄGA NA BOGA RĘKĘ TO JEST TO DNO. GORZEJ BYDŁO BO NAWET ZWIERZĘ SIĘ NIE ZACHOWUJE TAK JAK CI BARBARZYŃCY. OBY POLICJA WAS JAK NAJSZYBCIEJ ZŁAPAŁA. A ZA TO ZAPLACICIE MOŻE JESZCZE NA TEJ ZIEMI.

  • a pieprzaysz a jak biskupi robią z kościoła tube propagandową pisu kryją przestepców i wyłuszają od rządu to jest ok

 4. Do Mario – bardzo trafny komentarz ,kościół ma dużo na sumieniu i aż dziwne dlaczego cieszy się tak dużym autorytetem (ludzie tak bardzo chcą w coś wierzyć a ten kościół bezwzględnie wykorzystuje to robiąc z siebie pośrednika za odpow ) ale chyba nie w taki sposób to powinno się odbywać ,bo tego problemu w ten sposób się nie rozwiąże tylko całkowite odcięcie od kasy może coś zmienić nie dawać i protestować aby inni których wybieramy też nie dawali z naszych podatków kiedyś to musi się skończyć lub całkowicie zmienić

  • A co w tych komentarzach „Mario” trafnego i mądrego, że się tak nimi zachwycasz? To, że Kościół cieszy się tak dużym autorytetem, powinno dać ci do myślenia, jeśli do samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia jesteś zdolny. A co do kasy, którą dają inni, to mają do tego prawo, to ich decyzja, która ma jakieś uzasadnienie. Ty nie musisz dawać, co nie znaczy, bym Cię o dawanie na Kościół podejrzewał. Każdy ma prawo robić ze swoimi pieniędzmi to, co chce i tobie wara od tego.

   • Jeśli nie będzie sponsorowany z moich podatków to wtedy wara mi od niego ale jak na razie utrzymuje tych darmozjadów i pedofil którzy są ponad prawem. Jak możesz być tak ciemny i tego nie rozumieć. Watykan to obce państwo które pompuje nasz kraj z pieniędzy. Od początku sekta katolicka nie miał nic wspólnego z chrześcijaństwem i bogiem bo nie po to została stworzona. Poczytaj i zainteresuj się tym. Nawet nie jesteś w stanie zrozumieć jak jesteśmy oszukiwani. Nawet konkordat jest nielegalny w Polsce bo podczas uchwalania w sejmie nie było wystarczającej liczby posłów do głosowania wiec głosowanie jest nieważne co możesz sobie człowieku sprawdzić bo posiedzenia sejmowe są wszystkie publikowane. Gratuluje niewiedzy i zaślepienia. Mam nadzieje że kiedyś otworzysz oczy bo tak na prawdę nie piszę tego dla Ciebie bo masz klapki na oczach. Piszę to dla innych którzy to przeczytają. Dla Ciebie obawiam się ratunku już nie ma ale to twoja prywatna tragedia. Maszeruj co niedziela do kościoła na tą wspaniałą psychomanipulacje jaką jest msza katolicka. Pewnie iluminackiego oka wymalowanego zamiast okna na kościele przy placu litewskim też nie zauważyłeś ? Jak można być takim ignorantem żeby w 21 wieku nie widzieć tego co się teraz dzieje w kościele i jak odkrywają karty. Nawet nie starają się już ukrywać ale Pycha kroczy przed Upadkiem i to ich czeka.

 5. Dziwiły mnie zawsze takie kapliczki. No ale tak prostacki wandalizm dziwi mnie jeszcze bardziej.

 6. Nergal tu był😁

 7. Po co tyle spiny, mamy demokrację. Jeden pójdzie do kościoła i da ,, X ,, na tacę, inny do knajpy, inny przepije, przepali, inny dusi mamonę do śmierci i biedny bank trzyma. Ważne że swoje a nie cudze.

 8. 100% wybrańca lgbt. skoro dla nich marsz pedalstwa i marsz niepodległości to to samo, matka boska w kolorowej tęczy jest spoko. to i rozwalenie kapliczki jest spoko. równość i miłość o to im chodzi. kiedyś była alkaida teraz eldzibiti

  • No patrz, okazało się właśnie, że to katolik z rodzaju: kibic wyklęty. Prawdziwy patriota jeżdżący BMW.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska