Krzysztof Bosak w Lublinie. Kandydat na prezydenta wezwał rząd do obniżenia VAT-u (zdjęcia, wideo)

W poniedziałek po południu Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich, spotkał się na placu Zamkowym z mieszkańcami Lublina. Kandydat na prezydenta wezwał rząd do obniżenia podatku VAT.

Krzysztof Bosak rozpoczął wizytę w Lublinie od spotkania z dziennikarzami i wezwaniem rządu do obniżenia podatku VAT. Kandydat na prezydenta zadeklarował, że jeżeli rząd tego nie zrobi, to on sam zaproponuje po wygranych wyborach prezydenckich, inicjatywę ustawodawczą, która zmieni stawki VAT.

Kandydat Konfederacji zaznaczył, że zmiana stawek podatku pozwoli wyciągnąć polską gospodarkę z kryzysu. Szczególnie jeżeli chodzi o branże, które najbardziej ucierpiały z powodu epidemii koronawirusa w kraju, czyli turystykę, hotelarstwo, gastronomię, czy branżę koncertową.

 

 

Krzysztof Bosak zaapelował do swoich wyborców, aby zapoznali się z jego programem spisanym w tezach, w broszurce „Nowy Prządek”. Kandydat zaznaczył, że na jego wiece przychodzą także osoby, które do tej pory miały inne poglądy niż konserwatywne, ponieważ mają już dosyć rządów PO i PiS. Bosak skrytykował również swojego kontrkandydata Rafał Trzaskowskiego, z którym chce powalczyć o wejście do drugiej tury wyborów.

Spotkanie zakończyło się wspólnym selfie, a kto chciał, mógł zrobić sobie zdjęcie z kandydatem na tzw. „ściance”.

(fot. wideo lublin112.pl)

15 komentarzy

 1. Może i z tym VAT-em ma rację .
  Jeżeli nie da się już robić wałków na lewych fakturach , to można go zawiesić puki PO nie dojdzie ponownie do władzy .

  • I ile tych lewych faktur spowodowało ze gorzej ci się żyło?
   A może chodzi o to, że masz za małe kohones i nigdy nie miałeś odwagi do robienia wałków i pojawił się ból pupy?

   Bo ja widzę swoje życie tak: niedobory w budżecie z lewych faktur, powiedzmy 2mld rocznie nie wpływały bardzo na zamówienia publiczne i nie widziałem żeby hamowały rozwój kraju.

   Za to pisowskie wydawanie dzięsiątków miliardów na bzdety w stylu 500+ czy trzynastki dla emerytów spowodowało, że stanęły inwestycje i zamówienia publiczne. Pracuję w przemyśle i to widzę.

   • Ból to widzę ty masz że ci ukrócili złodziejstwo, do pudła.

    • kto i komu ukrócił ? tvp się chyba naoglądałeś. Poszukaj sobie wywiadu z byłym dyrektorem departamentu MF. Wyłudzonego VAT-u odzyskiwane jest 10% i nic się nie zmieniło od 10 lat, a luka ma się także świetnie natomiast sposób jej liczenia to szacunki z szacunków więc wynik jest taki jaki chce liczący.

 2. Obniżyć stawkę VAT? W celu? Aaaa… No tak – żeby ceny spadły. Tylko jest mały problem. Swojego czasu rząd obniżył stawkę VAT na książki elektroniczne z 22 do 5% (sic!) celem promowania czytelnictwa. Ceny ebooków nawet nie drgnęły – geszefciarze wzięli sobie różnicę do kieszeni :)))

  Kandydat Bosak nie wyjaśnił też, w jaki sposób zamierza uzupełnić ubytek, który niechybnie powstałby w budżecie państwa po obniżeniu VAT-u.

  Czyli standard. Kolejny kandydat, który chce dbać, aby bogaci byli jeszcze bogatsi, a biedni – jeszcze biedniejsi.

  • Tym bardziej, że handel zmonopolizowany przez duże sieci. Weźmy takie szkiełko do telefonu- przecież spokojnie może kosztować 10 zł z całym watem i dobrym zarobkiem. Jeśli indywidualnie można kupić na Ali za grosze, to co powiedzieć o cenie dystrybucyjnej? Szkiełko na telefon w cenie szyby okiennej, koszmar.

   • Program Konfederacji jest nikomu nieznany dlatego że nigdzie ich nie pokazują. Proszę zapoznaj się z ich programem a dowiesz się skąd wezmą pieniądze na obniżenie Vat-u . Jak dla mnie jest to jedyna partia spoza dotychczasowego układu która mówi jak jest a ich główna dewiza mówi nie zabierać

    • Pokazuje ich putler i im kibicuje, głównie temu j…u muchowemu korwinowi.

    • Nie zabierać – co bogaci ukradli społeczeństwu, a społeczeństwo ma siedzieć cicho i bogatych podziwiać na ekranie.

 3. Nie jestem Cejrowskim, na bosaka nie głosuję, wolę w butach.

 4. Brawo Wy. W końcu pokazaliście jako niezależne media normalnego kandydata. Co do demagogii na temat braku spadku cen przy obniżeniu podatku to tylko efekt monopolu czyli braku konkurencji. Każdy kto obserwuje rynek i widzi niszę, wbija się i zarabia pieniądze ale jak obowiązujące przepisy nie dopuszczają nowych graczy to nie dziwne, że ceny nie zmieniają się. Byłem, słyszałem i jestem za. Ciemnota nie zrozumie braku szumnych haseł i niespełnionych obietnic, które słyszymy od czasu wyborów na leszka wałęsę. Patologia zagłosuje na tego, który im więcej obieca.

 5. Bronek wywija dechą

  Na zdjęciach łatwo dostrzec ludzi którzy nie mogą wyjść spod spódnicy matki. Oni są przeciwnikami podatku VAT bo są przekonani że znowu im ich matki dadzą bo oni tego żądają.

 6. Nie da się ukryć że Bosak jest nieźle merytorycznie przygotowany i gdyby nie jego durni koledzy z partii to byłbym chyba skłonny na niego zagłosować.

 7. śmieszny mały człowieczek bez pojęcia o otaczającym go świecie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności