690 680 960

O krok od tragedii: W Wiśle o mało nie utonęło dwóch mężczyzn

Dzisiaj po południu w Wiśle w Puławach o mało nie utonęło dwóch mężczyzn. W akcji ratunkowej brało udział kilkanaście osób.

W czwartek około godziny 15:45 służby ratunkowe zostały powiadomione, że w Wiśle na wysokości ulicy 6 Sierpnia, przy Spomaszu, topi się dwóch mężczyzn. Zanim na miejsce dotarli ratownicy, jeden z nich został wyciągnięty na brzeg przez przypadkowych świadków zdarzenia. Drugi w międzyczasie zniknął pod wodą.

Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policja. O pomoc poproszono również straż rybacką a także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodnego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Po około godzinie akcji poszukiwawczej ratownicy odnaleźli drugiego z mężczyzn. Znajdował się przy brzegu w gęstych zaroślach. Obaj zostali przetransportowani do szpitala. Jak nas poinformowano, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Z relacji świadków wynika, że mężczyźni weszli do wody chcąc przepłynąć na drugą stronę. Silny nurt Wisły jak też nieuregulowana rzeka sprawiły, że w pewnym momencie zaczęli się topić. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Puławach ustalają teraz szczegółowe okolicznosci zdarzenia.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-05-26 19:01:42

17 komentarzy

 1. Powinni zaplacic za cala akcje

 2. Do KRISTI . Ciekawe za ile rzeczy Ty w zyciu ni zaplaciłaś ? !

 3. Od kiedy to Wisła jest rzeką nieuregulowaną? taką rzeką jest np. Wieprz ale nie Wisła.

  • Wisła, jest rzeka nieuregulowana, dzika. Regulacja moze pochwalic sie Odra czy Warta. Wisla niestety nie. Jak nie wiesz to sprawdź zanim skomentujesz…

 4. Krysti ma racje, pomyśl służby pędzą na ratunek ryzykując swoje i nasze zdrowie. Specjalistyczna grupa wodno nurkowa dymała 100 km gdyż była na ćwiczeniach.Niech obciążą kosztami oszołomów może ich to cos nauczy.

  • Wszyscy płacą za to pieniądze i każdy w życiu popełnia błędy . Zaraz napiszesz że to recydywa . Potraficie tylko oceniać o wrzucać do jednego worka .

   • rodzina? czy kolega od kieliszka? Każdy popełnia błędy, ale są granice…to nie byl wypadek, ani niefortunny zbieg okoliczności, więc mam zamiar oceniać te 2 pały ktore z premedytacja naraziły swoje życie. Nic ich nie usprawiedliwia i tyle.

   • Jaka recydywa, to tylko debile.

 5. Do Krysti popieram w całości jak by z góry było wiadomo że za głupotę się płaci mniej mielibyśmy takich gamoni a więcej myślących racjonalnie. Ale w komunie jest tak, że inni zapłacą za bezmozgow.

 6. Do Elwis.
  Zastanów się , o co walczysz.
  KRYSTI POPIERAM !!!!!!

 7. Krysti: popieram. Powinni zapłacić . Plus mandat. 😀 A regulację Wisły zakończono we wczesnych latach 60-tych. 🙁 Niestety.

 8. Wchodzić do takiego szamba jak na foto, tylko im pogratulować.

 9. Elvis weź zmień dostawcę bo jak czytam takich dobrych samarytaninów to mi jest aż niedobrze. Poglaskaj ich po główce i powiedz że dobrze zrobili bo głupota nie boli.

  • Popieram Andrzeja prezydenta i Dobrą Zmiane

   To nie głupota to Bóg miał wobec nich plan, a Ty przestań tutaj jadem pluć tylko odmów z 10 zdrowasiek albo idź do Kościoła.

 10. Nie no ja chyba żyje w państwie idiotów i debili. Jasne broncie pijaków ćpunów i samobóców. Bo wedle Boga tak czynić trzeba. Ludzie to nie bajka. Jak ktoś jest głupi to i mądry mu nie pomoże. A zdrowaśki sam sobie odmawiaj za takie nasienie co mobilizuje tyle służb dla swojego idiotyzmu, a kościołem to możesz dzieci straszyć.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin