Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kratery na ulicy Letniskowej mają zniknąć. Do połowy maja (zdjęcia)

Zniszczona nawierzchnia na ul. Letniskowej daje się we znaki kierowcom pokonującym odcinek pomiędzy przejazdem kolejowym a ul. Kukułczą. Jest zapewnienie Miasta Lublin, że do połowy maja nawierzchnia zostanie naprawiona.

Wiele lat temu ta ulica była polną drogą, coś na wzór wąwozu przecinającego pobliskie pola. Wraz z rozbudową Lublina i wchłanianiem przez miasto pobliskich terenów wiejskich, odcinek łączący ul. Krężnicką z ul. Kukułczą znacznie się zmienił w ciągu kilkudziesięciu lat. Jego poziom znacznie się podniósł, zasypano początkowo wąwóz ziemią i gruzem, a na końcu pojawiła się lichej jakości nawierzchnia asfaltowa, która ciągle się rozpada. To z kolei utrudnia przemieszczanie się mieszkańcom.

Obecnie odcinek ul. Letniskowej, od ul. Modrej do ul. Kukułczej, jest najbardziej zniszczony. Jak nie rozwalić sobie zawieszenia? Jak ominąć te dziury? – pytają mieszkańcy.

– Łatają kamieniami, albo rozkruszony asfalt sypia w kałuże. Czy miasta nie stać, żeby położyć nową nawierzchnie na 500 m długości? Ileż można wydzwaniać i prosić, żeby coś z tym zrobili. Co zasypią kamieniami to pierwszy lepszy deszcz i znowu jest to samo – pisze do nas rozgoryczona mieszkanka.

Miasto Lublin na przesłane przez nas zapytanie odpowiada, że prace przy naprawie nawierzchni mają zakończyć się do połowy maja.

– Prace naprawcze na ul. Letniskowej zostały już zlecone z terminem realizacji do połowy maja. Rozpoczną się przy odpowiednich warunkach pogodowych. Zakres robót dotyczy ułożenia nawierzchni bitumicznej na całej długości ulicy, czyli od ul. Krężnickiej do ul. Kukułczej. W tamtej części miasta zlecono także prace naprawcze na ul. Modrej. Powinny się one zakończyć również do 15 maja. Oba zadania są wykonywane w ramach środków przeznaczonych na realizację wniosków zgłoszonych przez mieszkańców w ramach spotkań z projektu „Plan dla Dzielnic” – informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Kratery na ulicy Letniskowej mają zniknąć. Do połowy maja (zdjęcia)

Kratery na ulicy Letniskowej mają zniknąć. Do połowy maja (zdjęcia)

(fot. nadesłane Justyna)

12 komentarzy

 1. Jechał ktoś ulicą TĘCZOWĄ?

 2. radny do corki na modra nie moze dojechac

 3. Kiedy znikną kratery na ul. Chemicznej?
  Czy Redakcja podejmie temat tej ulicy oraz innych np. Walentynowicz, Witosa?

 4. Wybuduje się ktoś kilka km za miastem i narzeka, że miasto nie wybuduje od razu tam drogi za 5 milionów PLN jako dojazd do 5 domów. Potem jeszcze dochodzi oświetlenie, odśnieżenie, sprzątanie, naprawy.
  A pod „najnowocześniejszą szkoła w Polsce” nadal boiska, czy jakichkolwiek atrakcji dla dzieci czy okolicznych mieszkańców brak.

 5. Zbuduje ktoś dom tam, gdzie nie ma wygodnego dojazdu i dziwi się, ze nie ma wygodnego dojazdu.

 6. mundra paniusia z magistratu się wypowiedziała , kiedy Zana w dół od Globusa WRESZCIE ? 3 lata temu była naprawa tego odcinka w budżecie obywatelskim i co mundra paniusiu ?

 7. gumowce tylko na nogę

  Węglinek w kierunku Konopnicy jest lepszy czyli …..

 8. ajechal ktos pszczela jest to samo

Wiadomości z info112