690 680 960

Krasnystaw: Oszukał na dotacje europejskie. Fałszywy urzędnik ukradł 7 tys. złotych

Policjanci z Krasnegostawu poszukują oszusta, który okradł 73-latka. Mężczyzna obiecując dotacje z Funduszu Europejskiego wyłudził 7 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło we wtorek rano w Krasnymstawie. Do jednego z mieszkań przyszedł mężczyzna podający się za pracownika Urzędu Gminy. Oszust wylegitymował się identyfikatorem z godłem Polski oraz napisem Urząd Gminy. Mężczyzna przekazał 73-latkowi, że została mu przyznana dotacja unijna, za to że mężczyzna mieszka sam i ma czysto w mieszkaniu.

– Pod pretekstem sprawdzania porządku przeszedł się po wszystkich pomieszczeniach. Następnie oświadczył, iż oprócz dotacji mężczyzna otrzyma talon na obiady z MOPSu. Powiedział również, że warunkiem przyznania dotacji jest posiadanie oszczędności. Poprosił o pokazania posiadanych pieniędzy. Niczego nie podejrzewający 73-latek pokazał 7 tysięcy złotych – informuje podkom. Piotr Wasilewski z krasnostawskiej Policji.

Fałszywy urzędnik polecił wpisać swoje dane do zeszytu i w międzyczasie wyszedł z mieszkania z pieniędzmi, które przekazał 73-latek.

Oszusta poszukują krasnostawscy policjanci o apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.

Policja radzi

Pamiętajmy aby weryfikować osoby, które podają się za urzędników, policjantów lub przedstawicieli innych instytucji. Nie pokazujmy, gdzie przechowujemy pieniądze i pod żadnym pozorem nie przekazujmy ich osobom obcym. Gdy mamy jakiekolwiek podejrzenia co do autentyczności „urzędnika”, koniecznie skontaktujmy się z Policją dzwoniąc pod nr 997 lub 112.

2016-01-13 10:35:01
(fot. ilustr. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. Nawet policji do domu bez nakazu nie wpuszczam.

  2. Nie taki bardzo staruszek,aby nie wiedział i nie słyszał o takich przekrętach,tylko bardzo zachłanny. Sory ale nie współczuje.

  3. Tego typu oszustwa pokazują jaka jest pazernosc na darmowe pieniadze. Tyle ostrzeżeń w mediach prasie bez efektu. Zgadzam się z Krosnym.

  4. agentka towarzyska mać!, kto to wymyślił i kto w to uwierzył? 😀 dziecku mogę zapowiedzieć kontrolę czystości w pokoju, ale Urząd Gminy dotacje daje (unijne) za czystość w domu i posiadanie oszczędności 😉 niezła nawijka urzędnika padłem :D:D:D może tylko coś dziadkowi się przyśniło 🙂

Kursy walut

  • USD 4.4415zł -0.17%
  • GBP 5.4558zł -0.1%
  • EUR 4.6898zł 0.1%
  • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!