Krasnystaw: Mieszkańcy o zagrożeniach dowiedzą się z sms-a

Mieszkańcom gminy Krasnystaw będą wysyłane na telefon wiadomości o zdarzeniach lub zagrożeniach na ich terenie. Wszystko w ramach zapewnienia bezpieczeństwa.

Na terenie całej gminy Krasnystaw uruchomiony został system sms-owego powiadamiania mieszkańców o zagrożeniach. Wszyscy, którzy zarejestrują się w bazie danych systemy, będą otrzymywać krótkie informacje tekstowe gdy na terenie gminy wydarzy się coś poważnego, bądź też ostrzegające przed zagrożeniami. Jak wyjaśnia wójt Janusz Korczyński- Mieszkańcy dostaną ostrzeżenie przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi, o alarmach powodziowych czy też innych zagrożeniach. Również w przypadku gdy na terenie gminy zdarzy się wypadek i któraś z ważnych dróg będzie nieprzejezdna do użytkowników systemu zostanie wysłana wiadomość.

To nie jedyny cel uruchomionego systemu. Za jego pomocą strażacy ochotnicy z jednostek znajdujących się na terenie gminy będą powiadamiani o interwencjach. Jest to zdecydowanie szybszy i skuteczniejszy sposób niż tradycyjna syrena, która nie zawsze przez wszystkich
jest słyszalna. Z systemu powiadamiania może skorzystać każdy z mieszkańców gminy. Wystarczy poprzez stronę internetową Urzędu Gminy dokonać rejestracji, wpisując numer telefonu i podstawowe dane. Korzystanie z usług powiadomień jest całkowicie bezpłatne.

W projekcie uczestniczą Gmina Krasnystaw, Miasto Krasnystaw i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie. Jego wdrożenie zostało dofinansowane ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

(fot. lublin112)
2014-02-02 13:58:42

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!