Kraśnik: Mieli przy sobie 113 gramów marihuany

113 g marihuany ujawnili i zabezpieczyli kraśniccy policjanci. Z takiej ilości środków odurzających sporządzić można ponad 450 porcji dealerskich.

Policjanci z komendy w Kraśniku w trakcie czynności operacyjnych ustalili dwóch mężczyzn, którzy podejrzani byli o posiadanie narkotyków oraz ich sprzedaż. Do zatrzymania młodych mężczyzn doszło w miniony wtorek.

Zatrzymani to mieszkańcy Kraśnika w wieku 19 i 23 lata. W trakcie przeszukania u jednego z nich funkcjonariusze znaleźli 113 gramów marihuany, woreczki foliowe oraz wagę elektroniczną do odmierzania porcji. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Z zabezpieczonych narkotyków sporządzić można 450 porcji dealerskich.

Obaj podejrzani odpowiadać będą z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 19-latek usłyszał zarzut udzielania środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Jego starszy kompan odpowie z kolei za posiadania znacznej ilości marihuany. Grozić im może do 10 lat pozbawienia wolności.

2014-09-04 09:07:00
(fot. Policja Kraśnik)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Pan Sołtys z Lublina

  No cóż – w imię tzw. wyższych celów społecznych przyjmiemy pod kryminalny dach dwóch następnych do przetrwania zimy w ciepełku i o pełnym żołądku na podatniczy koszt.

  • W imię zbiorowej głupoty – tylko i wyłącznie. Nie ma po co ich trzymać czy izolować gdziekolwiek i nie ma za co ich karać.

   Niestety większości społeczeństwa wciąż brakuje rozumu i dojrzałości, żeby o rozwiązaniu problemu niepotrzebnego kryminalizowania młodych ludzi, narażania podatników na koszty związane z procesami / odsiadkami i – bardzo często – stwarzania pola do działania prawdziwym przestępcom chociażby merytorycznie rozmawiać.

 2. Błagam! Nie wypisujcie wszytkiego co wam policja powie- miejcie swój rozum! Ze policja to barany i podają do wiadomości to co im pasuje to wiadomo- Wy tego nie róbcie szanowna redakcjo. 113 gramów to 450 porcji?? Cwiartka to porcja?? Jeśli ktoś z czytelników kupuje na ćwiartki to niech mnie wyprowadzi z błędu. Dla mnie to tak jakby powiedzieć, że kieliszek wódki- 50g- to działka. Złapano 19-latka który miał przy sobie litr wódki, z czego można sporządzić 20 działek pijackich- jak to brzmi? Policja niedługo będzie wam podsuwać info typu „miał przy sobie 1g marihuany z czego mógł sporządzić 100 porcji dealerskich bo to lepiej brzmi w prasie. Pozostańcie przy podawaniu wymiernych ilości- czyli jednostek miary. W tym przypadku to będą gramy. Swoją drogą w Kraśniku ktoś nieźle strzela z ucha, w Lublinie nie wyłapują tylu dzieciaków.

 3. No to jeszcze niech złapią i zakuja w kajdany tego co filmy tłumaczy i bedzię zupełnie bezpiecznie.

 4. Hahahaha! I co jeszcze? Może wartość czarno-rynkowa materiału to 45tys zł?
  Cyrk 😛

 5. 10 lat za 113 g ?
  Gotowego suszu czy świeżych roślin bo SUBTELNA różnica jest.
  Czasami piszą ” w mieszkaniu znaleziono ćwierć tony narkotyku”…
  Marihuana konopi nie równa.
  Marihuana to gotowy susz, kwiaty, konopie z kolei to „surowe rośliny”. Podawana jedna z porcji musiała by ważyć około 0,25G. Dla porównania, moneta pięć groszy waży ponad 2,5G (dla nie kumatych to dziesięć razy więcej).
  Boli mnie to że państwo niszczy przyszłość młodzieży.
  A może chciał zarobić,
  A może to na własny użytek,
  A może…
  Wiadomo, nic nie usprawiedliwia, coś może jedynie łagodzić okoliczności.
  Jestem za całkowitym zniesieniem kar dla osób zatrzymanych z nieznacznymi ilościami.

  Polacy to dość nietypowy kraj…
  Faszyzm, lewactwo, ksenofobia, heterofobia, wszystko pomieszane razem.
  Koncerny farmaceutyczne zarabiają GRUBE pieniądze na sprzedawaniu chemii, psychotropów które serwują niczego nie świadomym osobom. Skutki cudowne: Alzheimer i demencja w wieku lat pięćdziesięciu. ZUS nie płaci emerytury, wszyscy zadowoleni.

  Polak jest przyzwyczajony że to co mówi przywództwo narodu to jest prawdą, to co ksiądz w kościele mówi jest prawdą. Tak jest od ciemnego średniowiecza i ciemięgi przez ten cały babilon.
  Nie wiem czy wiecie ale ci sami przywódcy religijni i państwowi twierdzili że ziemia jest płaska pod czas kiedy ci Mądrzy cierpieli prześladowania za prawdę. (Nie potwierdzone info: Starotestamentowe kadzidło oraz olejek do namaszczania prawdopodobne zawierały konopie)

  Ludzie ogarnijcie się !
  Społeczeństwo nie wie, społeczeństwo cierpi ?
  Przez co ? ogłupiają nas media i propaganda.
  W Korei chyba jest legalna marihuana…
  https://www.youtube.com/watch?v=e-xI5jAnuHw

 6. skąd oni biorą te informacje na temat „porcji dealerskich” 😐 jak dla mnie to ze 113 gramów można zrobić 113 ‚porcji’, maksymalnie 226.
  Brawa za rozbicie kolejnego „gangu”, teraz jestem bezpieczny

 7. Taa, teraz społeczeństwo może dalej spokojnie żyć i się rozwijać…

 8. PO podwyższyło limit kwoty „wolnej od kradzieży” że drobne złodziejstwo przestało być przestępstwem, a z młodziaków którzy albo palą albo sprzedają kolegom trawę zrobiło bandytów największego kalibru… Ja się nigdy w taką dilerkę nie bawiłem ale ostatnimi czasy poznałem kilku takich ludzi, wierzcie mi lub nie ale ich nie potępiam, przykład złodziejstwa idzie z samej góry, dla mnie lepiej jak kombinują niż jak kradną, co odnoszę tylko do zielska bo już nie do prochów, zielsko i tak ten co chce to sobie skombinuje. Prawdziwe mendy spacerują po ulicach w białych kołnierzykach, ale Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności