Środa, 24 lipca 202424/07/2024
690 680 960
690 680 960

Krajobraz po nocnych nawałnicach w regionie. Uszkodzone dachy, linie energetyczne, połamane drzewa i pożary (wideo, zdjęcia)

To była bardzo niespokojna noc w pogodzie. Strażacy niemal 100 razy interweniowali do usuwania skutków burz. Podczas nawałnicy uszkodzone zostały m.in. dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, linie energetyczne, doszło także do kilku pożarów od uderzenia pioruna.

Dwie fale nawałnic, które przetoczyły się przez województwo lubelskie w nocy z poniedziałku na wtorek, wyrządziły wiele szkód. Strażacy niemal 100 razy interweniowali już do usuwania ich skutków.

Najwięcej pracy strażacy mieli w powiecie lubelskim, kraśnickim, puławskim, świdnickim i chełmskim. Doszło tam do uszkodzenia dachów na 27 budynkach mieszkalnych i gospodarczych oraz zerwania linii energetycznych. Strażacy gasili 7 pożarów od wyładowań atmosferycznych. Silny wiatr łamał konary i drzewa, były utrudnienia z przejazdem na lokalnych drogach.

W Lublinie woda zalała niektóre ulice (ul. Głęboka) i parkingi. Od Czytelników otrzymujemy informacje o problemach z działaniem sygnalizacji świetlnej. Cały czas strażacy otrzymują kolejne zgłoszenia dotyczące połamanych drzew oraz zalanych posesji. Burze opuściły już województwo. W chwili obecnej nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

 

(fot. wideo nadesłane Izabela, Piotr, Jakub, Michał, Wojciech, Małgorzata, Jakub i Tomasz – dziękujemy!)

17 komentarzy

 1. U mnie tak wiało że eternit na stodole wyprostowało a gołębie na wstecznym latały 🙂

  • Nie dziwię się, że piszesz takie bzdury.. mózg Ci wypłukała ta ulewa! ;(

  • ooooo, ale zaj e biste były te perseidy….

  • Redakcjo . Gdzie ostrzeżenie że filmy i zdjęcia mogą zawierać treści przerażające .
   Ja osobiście przeżyłem szok oglądając ten materiał z tymi błyskawicami w tle ciemnego nieba i o zerwanych dachówkach , a kałuże i istny potop .

 2. Zawsze mnie intryguje jak z takimi pazurami dba się o higienę intymną?

 3. Zamiast zapowiadanego deszczu meteorów, przez region przeszła supernowa.

 4. A w mojej okolicy była burza i pioruny ale spokjnie i bez źadnych niespodzianek , ładnie popadało i tak powinno być .Tylko persenoidy nie było widać

  • Eutanazja Ksantypa

   U mnie na lubelskim „slamsowie” pieruny tyz waliły jak cholera, ale żaden nie trafił we mnie, ani co gorsza, we w mojom teściowom

 5. Eutanazja Ksantypa

  Przepraszam,ale żem se zapomniała, że żeby w teściowom trafił to żem sie nawet specjalnie modliła…

  • A wystawiłaś teściową na balkon chociaż? Czy raczej teściowa spala sobie spokojnie w łyżki a ty liczyłaś że podasz w modlitwie współrzędne i piorun kulisty wpadnie do chałupy ?

 6. Ten „przewracający się wieżowiec” od zefirka tak się spodobał, że 2x dostał nominację!

 7. Ale paskudne łapska już mogłaś sobie odpuścić i zrobić zdjęcie gradu leżącego na ziemi, jeszcze te pazury jak u sępa… Dramat.

Z kraju

Sport