690 680 960

Kradzione elementy samochodów na terenie firmy zajmującej się handlem częściami i złomowaniem pojazdów (zdjęcia)

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ujawnili na terenie powiatu zawierciańskiego skradzione części samochodowe.

Funkcjonariusze straży granicznej z placówek w Hrebennem, Dołhobyczowie, Hrubieszowie, Dorohusku wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach realizowali na terenie miejscowości Poręba w woj. śląskim czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej.

Podczas przeszukania terenu firmy zajmującej się handlem częściami samochodowymi i złomowaniem pojazdów ujawniono 27 silników samochodowych, 16 skrzyń biegów oraz różnego rodzaju części z pojazdów marek: Renault, Peugeot, Citroen, Mercedes, Volkswagen, które w większości skradzione zostały na terytorium Francji oraz Polski a także elementy pojazdu marki Porsche Cayman S (drzwi, klapa bagażnika, fotele) oraz pojazd marki Mercedes 320E, które figurowały w bazach danych jako utracone na terytorium Polski.

Wartość ujawnionych części wynosi około 300 tys. zł., natomiast wartość utraconych pojazdów, z których pochodziły ujawnione części samochodowe można szacować na ponad 1 milion zł. Trwają czynności policji w tej sprawie.

(fot. NOSG)

3 komentarze

  1. Pytanie brzmi – ile trefnego towaru już jest gdzieś u ludzi, którzy nieświadomie kupili części od tych złodziei/laserów…

    • *paserów 🙂

    • Pewnie od groma. Jest zapotrzebowanie na uzywane silniki bo obecne sa nietrwale. Naprawic nie mozna bo nie ma nadwymiarowych czesci. Nowy silnik kosztuje kupe szmalcu to zaklada sie uzywke. A skad dobra uzywka? Na pewno nie z rozbitka czy zlomowanego auta ktore na autozlom dojechalo na lawecie….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej