Kradli przewody z linii kolejowej. Wpadli na gorącym uczynku

Funkcjonariusze SOK zatrzymali w Lublinie po pościgu jednego ze złodziei elementów linii kolejowej.

W niedzielę funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Lublinie w ramach prowadzonej akcji „INFRASTRUKTURA” mającej na celu zapobieganie kradzieżom mienia PKP patrolowali teren linii kolejowej na szlaku Lublin – Lublin Północny. Około godziny 13:50 zauważyli 3 mężczyzn niosących z terenu miasta kable do stojącego w pasie kolejowym samochodu osobowego marki volkswagen golf.

Gdy funkcjonariusze podjechali bliżej, mężczyźni na ich widok rzucili się do ucieczki kierując się w stronę pobliskiego osiedla. Po bezpośrednim pościgu jeden z nich został ujęty. Przy sobie miał miedziane przewody o długości około 52 metrów i 26 metrów. Zatrzymany 21-latek nie chciał ujawnić z kim dokonał kradzieży przewodów.

Na miejsce został wezwany patrol policji, któremu przekazano zatrzymanego mężczyznę oraz zabezpieczony pojazd. Trwa ustalanie wartości skradzionych przewodów oraz strat wyrządzonych przez złodziei. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi VI Komisariat Policji w Lublinie.

(fot. SOK)
2013-11-24 16:23:03

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew