Podpiął pod bmw przyczepę z paliwem i zaczął uciekać

Policyjni wywiadowcy zatrzymali w pościgu 27-latka, który w nocy ukradł z terenu budowy przyczepę ze zbiornikiem paliwa. Wewnątrz beczki znajdowało się około 600 litrów paliwa ON.

– Do zdarzenia doszło, w piątek w nocy przy ul. Głównej w Lublinie na odcinku robót drogowych trasy S-17. Około godziny 03.00 pojawił się tam mężczyzna, który podjechał swoim samochodem marki BMW i podpiął po niego przyczepę samochodową ze zbiornikiem paliwa ON w ilości około 600 litrów o łącznej wartości ponad 12 tysięcy złotych – opisuje całe zajście KWP Lublin.

Odjeżdżającego mężczyznę zauważył stróż pilnujący terenu budowy, który powiadomił Policję. Wysłani na miejsce policyjni wywiadowcy z KMP w Lublinie w pościgu zatrzymali sprawcę, który po drodze odpiął i porzucił skradzioną przyczepę. Skradziony sprzęt wraz z paliwem został zwrócony na teren budowy.

Sprawcą okazał się 27-letni mieszkaniec Włodawy, który pracował na budowie tego odcinka drogi. Wczoraj policjanci z V komisariatu przedstawili mu zarzuty kradzieży. 27-latek dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres lat 3, oraz karze grzywny w wysokości 1,5 tysiąca złotych.

2013-11-24 16:14:59
(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

 1. Zastanawia mnie tylko skad macie tak sfalszowane informacje?

 2. @świadek, tak jak jest w materiale, pełna informacja dotycząca zajścia została przekazana przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie, na podstawie ustaleń funkcjonariuszy. My ją tylko upubliczniamy, jak i również inne serwisy informacyjne. Także wszelkie zastrzeżenia dotyczące przebiegu zdarzenia prosimy kierować do policji. Jeżeli nastąpi zmiana my ją również wprowadzimy do materiału. Pozdrawiamy

 3. a wieć przybliże troche wydarzenia z piątkowej nocy.Okolo godziny 3:10-3:15 zauwazylem auto marki bmw na zgaszonych światłach ciagnące przyczepke z paliwem (w przyczepce rowniez światła były wyłączone)auto poruszało sie od strony ul.Mgielnej w strone ulicy Głównej po terenie budowy zdziwiło mnie to ,a wiec postanowiłem zadzwonic do kolegi z posterunku obok (ul.Mgielnej) w tym czasie powoli zbliżałem sie w strone jadacego auta wybierajac jednocześnie numer do kolegi z w.w posterunku,po chwili zauważyłem struża (ul.Mgielna) który wdał sie w pościg za autem z kradzionym paliwem,pracownik ochrony odcią autem droge ucieczki złodziejowi od ulicy Głównej wtedy kierowca (podejzewam ,ze nie sam) odpial przyczepke ,nawrocil i zaczal uciekac w strone ulicy Mgielnej probowałem odciać złodziejowi droge ucieczki lecz ,złodziej nie zamierzał sie zatrzymać zjechał na moj pas mało mnie nie potracajac ,jadacy za nim stroz ,zatrzymał sie po mniei ruszyliśmy w poscig za złodziejem,niestety zdażylismy spisac tylko numery rejestracyjne auta.Po zgłoszeniu próby kradzieży przyczepki wraz z paliwem pojawił sie patrol policji ktory spisal tylko dane jednego ze stróży,po podaniu policjantom marki auta oraz num.rej patrol odjechal.Mienie zostało zwrócone właśnicielowi.przez ochrone budowy.
  Widocznie Panowie Policjanci pomineli dość istotne fakty i cała zasługe przypisali Sobie.Pozdrawiam.

 4. Taki proceder odbywa się za dnia, w wielu firmach, gdzie podstawą działalności jest grupa lub flota pojazdów. W tym wypadku złodziejami mogą być Wasi zaufani pracownicy spuszczający benzynę z baku lub robiący dodatkowe kilometry prywatnie. Jeśli chcecie się ustrzec przed takimi akcjami, to polecam zastosowanie monitoringu GPS, najlepszy jest Satis. Pozdrawiam

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie