Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kradli paliwo z koparek, w końcu wpadli

Radzyńscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży paliwa z pojazdów znajdujących się na budowie. Obaj usłyszeli już zarzuty i przyznali się do zarzucanych im czynów.

Do kradzieży doszło w nocy z 7 na 8 marca br. w miejscowości Walinna w powiecie radzyński. Sprawcy włamując się do koparek pozostawionych na terenie budowy w gminie Komarówka Podlaska dokonali kradzieży około 200 litrów paliwa o wartości niemal 1000 złotych.

Radzyńscy kryminalni ustalili, że kradzieży dokonali dwaj koledzy w wieku 21 i 26 lat. Obaj zamieszkują na terenie gminy Komarówka Podlaska. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

21 i 26-latek już usłyszeli zarzuty. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

6 komentarzy

 1. Gdyby ukradli całą koparkę, to była by tylko kradzież, a nie kradzież z włamaniem, więc górna granica kary niższa.

  • A poza tym, to ta maszyna ze zdjęcia to jest koparko-ładowarka, a nie koparka.

   • A poza tym, to jeżdżą tymi koparka jak i gdzie chcą. Bez tablic, bez OC na ruch drogowy, kwalifikacje operatorów do ruchu drogowego także mocno wątpliwe, PJ nie wiadomo czy mają. Pojazd budowlany to nie jest pojazd przystosowany do ruchu po drogach publicznych. Większe prawo do poruszania się drogami (jezdnią drogi) ma hulajnoga niż np. taka maszyna budowlana.
    Wiem, że to nie ma nic do kradzieży, ale każdy powód, by ponarzekać na innych zawsze jest dobry.

    • Oj słabo się Franiu znasz. No ale nie można jednak wszystkich rozumów zjeść.

     • Powiadasz, że pojazdem budowlanym, albo rolniczym (ale bez np. tablic) można poruszać się po drogach publicznych? Rozściełaczem do asfaltu, albo buldożerem tez można sobie wszędzie pojechać?

 2. Jedno przestępstwo nie usprawiedliwia innych. Chłopaki dostaną zawiasy i 1000 grzywny.