Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie rozpoczęła rekrutację do Służby Celno-Skarbowej

Rozpoczęła się właśnie rekrutacja do Krajowej Administracji Skarbowej. Poszukiwani są funkcjonariusze do Działu Dochodzeniowo-Śledczego w Lublinie i Białej Podlaskiej.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie jest jednostką nadrzędną, prowadzącą nadzór nad pracą urzędów skarbowych województwa lubelskiego oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. To właśnie tu prowadzone są rekrutacje na pracowników i funkcjonariuszy wszystkich urzędów.

Obecnie poszukiwani są kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Wolne są 4 etaty w Lublinie i 4 w Białej Podlaskiej do Działów Dochodzeniowo-Śledczych. Do głównych zadań funkcjonariuszy będzie należeć rozpoznawanie, wykrywanie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń skarbowych, zapobieganie tym przestępstwom oraz ściganie ich sprawców, w zakresie określonym w Kodeksie karnym skarbowym.

– Bierzemy pod uwagę zwiększenie ilości wolnych etatów. W tym roku dużo osób przeszło na emeryturę. W związku z tym będziemy rekrutować nowych funkcjonariuszy celno-skarbowych, zarówno do pracy wewnątrz kraju jak i na granicy – mówi Artur Krukowski, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.  

Rekrutacja składa się z kilku etapów. Do 19 marca należy złożyć kwestionariusz osobowy oraz niezbędne dokumenty w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie (ul. Szeligowskiego 24). Można zrobić to osobiście lub listownie. Następnie kandydaci wezmą udział w teście wiedzy, teście sprawnościowym, psychologicznym i kompetencyjnym. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna. 

Jakie są wymagane kryteria do pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej? 

  • obywatelstwo polskie;
  • korzystanie z pełni praw publicznych;
  • niekaralność;
  • wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe;
  • nieposzlakowana opinia;
  • stan zdrowia pozwalający na pełnienie służby na określonym stanowisku.

Dodatkowym atutem będzie wykształcenie wyższe prawnicze i prawo jazdy kat. B.

Obecnie IAS w Lublinie prowadzi też rekrutację na pracowników cywilnych. Poszukiwani są pracownicy do II US w Lublinie, US w Zamościu, Kraśniku oraz Izby Administracji Skarbowej. Oferty można znaleźć na stronie IAS Lublin (ww.lubelskie.kas.gov.pl) oraz na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (www.nabory.kprm.gov.pl). 

(fot. KAS)

10 komentarzy

  1. Te etaty dawno „rozdane” pisowskim szwagrom.
    A rekrutacja to wał, żeby pozory były…

    • I tak i nie. Gdyby to była każda inna instytucja, to z całą pewnością tak by było. Ale to szczególna instytucja, bo pobierająca podatki. Na niej w dużym stopniu nasz cały ustrój się opiera, więc Ci ludzie muszą jakoś się do tej pracy nadawać, bo inaczej wpływy budżetowe spadną.
      A czym wtedy kupi się głosy suwerena, jeżeli pieniądze się skończą? Nie można tylko drukować, lecz prawdziwe (wypracowane, a nie wydrukowane) pieniądze trzeba pozyskiwać.

  2. może znajdzie się jeden odważny co sprawdzi Mateusza działki od kleryków które kupił za grosze

  3. Lekarzy/pielęgniarek może brakować, policjantów może brakować. Ale tych od poboru podatków, urzędników oraz polityków nigdy nie zabraknie.

  4. nie napisano jakie to konfitury czekają… Przy informacji naboru do SG, Policji, zawsze jest podane ile zarobi adept SCS.

    • To nie są tajne informacje. Kwota bazowa dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej wynosi 1 803,16 zł; to trzeba pomnożyć przez „mnożnik” w Rozp. MF ws. uposażenie zasadniczego funkc. SCS, czyli dla młodszego specjalisty Służby Celno-Skarbowej są widełki 1,227-2,300 (raczej tę dolną granice należy przyjąć. A więc 1803,16 zł x 1,227 = 2212,48 zł brutto.

  5. przepraszam zabrakło kropki po słowie podane i znaku zapytania po SCS

  6. Sprawdzą pewnie wreszcie pałacyk tego Daniela bezmajtek co go kupił , potem przpisał na brata a ten mu darował za 5 baniek ?

  7. Kogo trzeba znać lub komu wylizać żeby tam się dostać hiehie

  8. Kogo muszę znać żeby się tam dostać?

Z kraju