690 680 960

Kozłówka podsumowała sezon. Ponad 200 tysięcy zwiedzających

Rekordowym sezonem może pochwalić się Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Wzrosła ilość zwiedzających w porównaniu do ubiegłego roku.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce podsumowało tegoroczny sezon turystyczny. Jak obliczono, w tym roku muzealne zbiory obejrzało 201.286 zwiedzających, a daje to wzrost o ponad 2,5 procenta w porównaniu do ubiegłego roku. Jak wyjaśnia dyrektor muzeum, Krzysztof Kornacki -W pozyskiwaniu nowych turystów pomogły Muzeum wystawy czasowe, które obejrzało łącznie ponad 41 tysięcy osób a także wystawa „Kozłówka – Pomnik Historii”, która była prezentowana w całej Polsce m.in. w Gdańsku, Kazimierzu Dolnym, Lublinie, Sandomierzu czy Wrocławiu. Obejrzało ją łącznie ponad 11 tysięcy osób.

Rekordowy był listopad, w którym odnotowano najwyższy w historii wzrost zwiedzających, aż o 112 procent. Jednak do tego przyczyniło się z pewnością darmowe zwiedzanie muzeum związane z akcją „Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich” a z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, do której to przyłączyło się muzeum w Kozłówce. Wszyscy chętni mogli przez jedenaście dni listopada zwiedzać Muzeum Zamoyskich w Kozłówce za darmo, co przełozyło się na istny szturm turystów, którzy niejednokrotnie musieli czekać po kilka godzin na swoją kolej wejścia do muzeum.

Jak dodaje Kornacki, Nie bez znaczenia na większy przypływ turystów były także prelekcje, połączone z prezentacjami multimedialnymi, prezentującymi Kozłówkę i dorobek Muzeum, a także odnoszące się do pracy muzealników, jak np. lekcje konserwatorskie czy też wystaw czasowych typu zielone zajęcia dla dzieci na wystawie łowieckiej. W całej jej liczbie ponad 200 tysięcy wydanych biletów są karnety na wszystkie ekspozycje, bilety na poszczególne wystawy a także zaproszenia wolnego wstępu.

Jednocześnie pracownicy muzeum zapewnili, że tak dobrego wyniku nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie zaangażowanie pracowników, oraz ogromne wsparcie ze strony mediów -Już dziś za nie dziękujemy- dodali.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)
2013-12-10 20:09:46

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach