690 680 960

Koziołek powraca na lubelskie autobusy

Herb Lublina po dwudziestu latach powrócił na pojazdy miejskiej komunikacji. Na początek na 30 pojazdów.

logo miasta sukcesywnie zaczęło znikać z pojazdów lubelskiej komunikacji na początku lat 90-tych w czasach prezydentury Andrzeja Pruszkowskiego. Wtedy to MPK przechodziło liczne zmiany, zarówno organizacyjne jak i wizerunkowe. Autobusy i trolejbusy zaczęto malować na nowe barwy, które z resztą również co jakiś czas się zmieniały. Jednak po tym odświeżaniu zewnętrznego wyglądu koziołek już nie powracał na swoje dotychczasowe miejsce. Przez ostatnie lata zaczęto coraz głośniej wspominać o braku herbu na pojazdach lubelskiej komunikacji. Władze miasta krytykowała także Solidarność, której przewodniczący Marian Król tłumaczył, że decydenci poszli w złym kierunku, posługując się logotypem, zamiast historycznym herbem miasta.

Ostatnio coraz częściej wspominano, że herb miasta a wraz z nim koziołek powróci na autobusy i trolejbusy kursujące po Lublinie. I tak od piątku na ulice miasta wyjechały pierwsze pojazdy z wyklejonym herbem Lublina. -Na początek jest to około 30 pojazdów – wyjaśnia Weronika Opasiak z MPK Lublin. Jednak jak dodaje- Lubelski koziołek będzie pojawiał się systematycznie na autobusach i trolejbusach, najpierw tych zakupionych dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, a docelowo, do końca stycznia przyszłego roku, na wszystkich pojazdach pomalowanych w barwy miejskie, a więc również na autobusach operatorów prywatnych.

Herb Lublina znajduje się tuż obok loga przewoźnika i numeru pojazdu. Jest widoczny dla każdego, więc pasażerowie powinni zauważyć zmianę oraz powrót herbu miasta na pojazdy komunikacji miejskiej. Jak tłumaczy Weronika Opasiak- Umieszczenie herbu na pojazdach jest odpowiedzią na wnioski różnych środowisk, w tym również Rad Dzielnic jak i samych mieszkańców.

null

(fot. MPK Lublin)
2013-12-08 17:28:14

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin