Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Koziołek powraca na lubelskie autobusy

Herb Lublina po dwudziestu latach powrócił na pojazdy miejskiej komunikacji. Na początek na 30 pojazdów.

logo miasta sukcesywnie zaczęło znikać z pojazdów lubelskiej komunikacji na początku lat 90-tych w czasach prezydentury Andrzeja Pruszkowskiego. Wtedy to MPK przechodziło liczne zmiany, zarówno organizacyjne jak i wizerunkowe. Autobusy i trolejbusy zaczęto malować na nowe barwy, które z resztą również co jakiś czas się zmieniały. Jednak po tym odświeżaniu zewnętrznego wyglądu koziołek już nie powracał na swoje dotychczasowe miejsce. Przez ostatnie lata zaczęto coraz głośniej wspominać o braku herbu na pojazdach lubelskiej komunikacji. Władze miasta krytykowała także Solidarność, której przewodniczący Marian Król tłumaczył, że decydenci poszli w złym kierunku, posługując się logotypem, zamiast historycznym herbem miasta.

Ostatnio coraz częściej wspominano, że herb miasta a wraz z nim koziołek powróci na autobusy i trolejbusy kursujące po Lublinie. I tak od piątku na ulice miasta wyjechały pierwsze pojazdy z wyklejonym herbem Lublina. -Na początek jest to około 30 pojazdów – wyjaśnia Weronika Opasiak z MPK Lublin. Jednak jak dodaje- Lubelski koziołek będzie pojawiał się systematycznie na autobusach i trolejbusach, najpierw tych zakupionych dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, a docelowo, do końca stycznia przyszłego roku, na wszystkich pojazdach pomalowanych w barwy miejskie, a więc również na autobusach operatorów prywatnych.

Herb Lublina znajduje się tuż obok loga przewoźnika i numeru pojazdu. Jest widoczny dla każdego, więc pasażerowie powinni zauważyć zmianę oraz powrót herbu miasta na pojazdy komunikacji miejskiej. Jak tłumaczy Weronika Opasiak- Umieszczenie herbu na pojazdach jest odpowiedzią na wnioski różnych środowisk, w tym również Rad Dzielnic jak i samych mieszkańców.

null

(fot. MPK Lublin)
2013-12-08 17:28:14

Komentarze wyłączone