Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kosztowne zagapienie się. Oprócz mandatu, utrata uprawnień na trzy miesiące

Kierowca saaba przesadził z prędkością, a konsekwencjami tego były – wysoki mandat oraz utrata uprawnień na trzy miesiące. Co więcej, na konto 69-latka trafiło również 15 punktów karnych.

Policjanci bialskiej grupy SPEED pełniący służbę na drodze krajowej numer 2 w miejscowości Tłuściec zwrócili uwagę na kierowcę osobowego saaba, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna poruszał się pojazdem 138 km/h w obszarze zabudowanym. Oznacza to, że przekroczył tę dopuszczalną o 88 km/h.

Za kierownicą auta siedział 69-latek, który przekazał mundurowym, że odwozi znajomą i po prostu nie zauważył znaku informującego o początku obszaru zabudowanego. Za zbyt szybkie prowadzenie auta mężczyzna otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Jego konto „wzbogaciło się” także o 15 punktów karnych. Kierowca stracił również uprawnienia na najbliższe 3 miesiące.

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn groźnych zdarzeń drogowych.

(fot. Policja Biała Podlaska)

8 komentarzy

 1. O! Mamy w miejscowości Tłuściec zjazd z autostrady prosto w teren zabudowany? Dobrze wiedzieć 🙂 Bo tylko w takim przypadku można powiedzieć o zagapieniu się …

 2. Philutek wyborowy

  Winni są głównie producenci różnych marek samochodów, którzy na polski rynek wprowadzają auta o zbyt dużych możliwościach. Dla większości polskich kierowców i „maluch” był za szybki.
  Wielu nie kojarzy co im wolno, a co nie wypada, geja* gazu do podłogi i ognia !!!

  * – słowo zastępcze, właściwego redakcyjna cenzura nie przepuszcza.

  • Raczej projektant drogi się nie popisał.
   Zaprojektował drogę że ludzie szybko jeżdżą.

 3. „nie zauważył znaku informującego o początku obszaru zabudowanego” – ale w druga stronę, tzn. przy wyjeżdżaniu z obszaru zabudowanego to się jeszcze w historii świata nie zdarzyło, żeby ktoś nie zauważył i jechał 45-50km/h.

 4. Zagapić to można się jadać 60-70 na 50 a nie prawie 140. Gość był świadomy tego ile jedzie i tak by jechał dalej, po prostu miał pecha.

 5. … 69 latek i 140 km/h jeszcze znaków nie zauważa ! … zabrać PJ i do okulisty

 6. Zaszalał bo laski chciał rwać.

 7. Saby so szypkie nawet takie gruzy.

Dodaj komentarz