Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Kosztowna nadmierna prędkość w obszarze zabudowanym

Kierujący fiatem przekroczył znacznie prędkość w obszarze zabudowanym i został ukarany wysokim mandatem. Co więcej, do jego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane na 3 miesiące.

Wczoraj w Kurowie w powiecie puławskim, policjanci puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość kierującego pojazdem w obszarze zabudowanym.

42-letni mieszkaniec gminy Karczmiska poruszał się fiatem z prędkością 113 kilometrów na godzinę. Oznacza to, że o ponad 63 kilometry na godzinę przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych. Jego konto wzbogaciło się także o 10 punktów karnych.

(fot. Policja Puławy)

11 komentarzy

 1. Teraz pocztą pantoflową będą wszystcy wiedzieć że nie opłaca się gnać mustangiem przez prerie , co najwyźej kusem.

 2. Ten to moooże zapłaci, nie jak ci pijani rowerzyści, dla których rower jest najwyższym dobrem (bo resztę już przepili).

  • Ale są i plusy – kredytu na nich nikt nie weźmie.

  • Pijany rowerzysta nikogo nie zabije kierując swoim najwyższym dobrem. Więc z jakiego powodu jazda po pijaku rowerem z prędkością 13km/h ma być wyceniona w taryfikatorze wyżej niż jazda o 100km/h szybciej też najwyższym dobrem, ale z silnikiem?
   Wolałbym na drodze być potrąconym przez pijaka na rowerze, niż przez trzeźwego jadącego 113km/h.

   • Owszem zabije. Wytaczający się na rowerze moczymorda może zmusić kierowcę do gwałtownego manewru, którego skutkiem może być śmiertelny wypadek.

  • Jak zostać milionerem? Zsiąść z roweru za 200 złotych i wsiąść do 20-letniego gruza o wartości 2000PLN. Ale awans społeczny.

 3. Ale, że Stilo rozbujać do takiej prędkości? O.O

 4. 113 km/h to on nawet jadąc niezabudowanym by popełnił wykroczenie Czyli to było świadome działanie i dlategoż mi nie szkoda barana.

 5. czy ktoś żałuje takiego nie kuma. Żeby pędził czymś konkretnym, ale on tylko fiatem wiosłował 😛

 6. Tym LOPezom, zawsze się śpieszy.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo