Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kontrola drogowa zakończona zatrzymaniem. W pachołku drogowym mieli mefedron (zdjęcia)

W trakcie kontroli drogowej pojazdu osobowego policjanci w bagażniku auta natrafili na mefedron ukryty w pachołku drogowym. Dwaj mężczyźni podróżujący samochodem zostali zatrzymani. 73-latek z Lublina i 54-letni obywatel Ukrainy trafili już do tymczasowego aresztu.

W miniony weekend na jednej z dróg dojazdowych do Chełma policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Peugeot. Mundurowi mieli informacje, że w aucie mogą znajdować się środki odurzające.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili krystaliczną substancję, która ukryta był w bagażniku w pachołku drogowym. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to mefedron w ilości ponad 800 gramów. Nielegalna substancja psychotropowa została zabezpieczona. Podróżujący tym samochodem 73-letni mieszkaniec Lublina i 54-letni obywatel Ukrainy zostali zatrzymani.

Obaj mężczyźni na wniosek policji i prokuratury, decyzją sądu trafili do tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Kontrola drogowa zakończona zatrzymaniem. W pachołku drogowym mieli mefedron (zdjęcia)

(fot. Policja Chełm)

6 komentarzy

  1. Znowu „brat”?

  2. Pewnie sztosik ?

  3. Pewnie sztosik .

  4. Dali zarobić za przewóz i podpie…i A sami dali radę

  5. Ja to zawsze jestem pełen podziwu dla takich sędziwych kryminalistów, ten 73 latek mógłby byc moim dziadkiem a tu się w narkotyki bawi :p

Z kraju