Kontrola drogowa zakończona ujawnieniem narkotyków. Kierujący był nietrzeźwy (zdjęcia)

Kraśniccy policjanci podczas kontroli drogowej audi ujawnili w pojeździe amfetaminę oraz marihuanę. Kierujący pojazdem miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj na terenie Kraśnika patrol prewencji w godzinach wieczornych zatrzymał do kontroli drogowej audi w związku z uzasadnionym podejrzeniem, że kierowca mógł być nietrzeźwy. Jak się okazało, w pojeździe znajdowały się substancje przypominające narkotyki oraz waga elektroniczna. Na miejsce wezwano kolejny patrol i kryminalnych. Czterech mężczyzn mogących mieć związek ze znaleziskiem zostało zatrzymanych, a policjanci kontynuowali przeszukania.

Łącznie w pojeździe i w miejscu zamieszkania mundurowi zabezpieczyli ponad 54 gramy amfetaminy oraz 25 gramów marihuany, a także wagi elektroniczne. Szacuje się, że z tej ilości można by wytworzyć łącznie około 243 działek dilerskich narkotyków.

Zebrany w toku prowadzonych czynności procesowych materiał dowodowy pozwolił śledczym postawić 27-latkowi zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 1,5 promila w organizmie za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a także posiadania amfetaminy (zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności). Mężczyzna stracił również prawo jazdy. 34-latek usłyszał natomiast zarzut posiadania i udzielania innej osobie marihuany, za każde z przestępstw grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni przyznali się do stawianych zarzutów. Niebawem odpowiedzą za swoje czyny przed sądem, do tego momentu zastosowany został wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

(fot. Policja Kraśnik)

4 komentarze

  1. Czyżby u dealera była fronowa szklanka spiryta przed wyruszeniem w podróż. Jak u ruskiego sztrafnika.

  2. Takie zarzuty i tylko dozór policji . Super . Wolne sądy … Wolne sądy …

    • Nooo, przyznam, że ma pecha, że nawywijał w Kraśniku, a nie w Chełmie, bo tam sadzi sędzia, który takie uczynki potraktowałby jako czyny o niskiej szkodliwości społecznej.

  3. Anioł Cieć Dyżurny

    Sam sobie winien, po cholerę wagę elektroniczną woził na wierzchu ?
    Przecież nie od dziś wiadomo, że u państwa policjaństwa, widok wagi elektronicznej wzmaga podejrzliwość graniczącą z orgazmem.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych