Konopnica: Ciężarówka wpadła w poślizg, kierowca wpadł do „celi”

Dzisiaj przed południem w Konopnicy samochód ciężarowy wpadł w poślizg i zatarasował przejazd. Kierowcą zajęli się policjanci.

Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach przedpołudniowych na al. Kraśnickiej w Lublinie, tuż przed kościołem w Konopnicy. Jadący w kierunku Kraśnika samochód ciężarowy z naczepą w pewnym momencie wpadł w poślizg i zatrzymał się na poboczu.

Jak ustaliliśmy, kierujący volvo mężczyzna, zjeżdżając ze wzniesienia zobaczył zwalniające przed skrzyżowaniem w Konopnicy samochody, zaczął gwałtownie hamować, w wyniku czego stracił panowanie nad kierownicą, auto wpadło w poślizg, zjechało na pobocze i zatrzymało się przed skarpą.

Na miejsce przyjechały trzy zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja. Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Jednak podczas rutynowej kontroli dokumentów okazało się, że jest on poszukiwany przez policję. Został więc zatrzymany i przewieziony na komisariat.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia a następnie wyciągnęli pojazd na jezdnię. Przez ponad godzinę ruch był znacznie utrudniony. Na początku auta były przepuszczane wahadłowo, następnie na czas akcji strażaków, ruch został wstrzymany całkowicie. Natychmiast utworzyły się wielokilometrowe korki.

(fot. lublin112)
2014-04-15 21:17:13

4 komentarze

  1. No ładnie… Na jednym ze zdjęć widać numer rejestracyjny auta. Kierowca został wypuszczony i nie przebywa w celi. Dobrze, że na pusto jechał, bo by było pozamiatane… Pozdrowienia z Bełżyc.

  2. Aneta klep kotleta

    a za co do celi trafił ??

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy