690 680 960

Koniec z zawieszaniem ważności biletów komunikacji miejskiej. Akcja „Stop Bilet” zakończona.

Wtorek 30 czerwca jest ostatnim dniem obowiązywania akcji „Stop Bilet” w lubelskiej komunikacji miejskiej. Od środy 1 lipca Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przyjmował będzie tylko i wyłącznie wnioski dotyczące odzyskania zawieszonych dni.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie postanowił zakończyć akcję „Stop Bilet”, która została wprowadzona w marcu w związku z pandemią koronawirusa. Są to kolejne działania związane z przywracaniem lubelskiej komunikacji miejskiej do normalności. Akcja pozwalała pasażerom posiadającym bilety okresowe, którzy poprzez wprowadzone ograniczenia przestali korzystać z autobusów czy też trolejbusów, do „zawieszenia” niewykorzystanych dni ważności biletu na termin późniejszy. Możliwość zawieszania biletów okresowych dla części pasażerów zlikwidowana została już w maju, wraz ze zniesieniem części obostrzeń. Teraz zapadła decyzja o zakończeniu akcji.

Ostatnim dniem obowiązywania akcji „Stop Bilet” jest 30 czerwca. Od środy 1 lipca przyjmowane będę tylko i wyłącznie wnioski dotyczące odzyskania zawieszonych dni. Oznacza to również, że jeśli nie nastąpił jeszcze termin zakończenia biletu zawieszonego, nie będzie ono już liczone. Jak przypomina Monika Fisz z z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, odzyskanie „zawieszonych” dni ważności biletu nie dzieje się automatycznie. Osoby, chcące wykorzystać bilet, muszą zgłosić datę od kiedy ma być on znów ważny, poprzez wypełnienie formularza on-line lub osobiście w Punkcie Sprzedaży Biletów ZTM.

Z możliwości zawieszenia ważności biletów okresowych skorzystało ponad 13 tys. pasażerów, a już blisko 2,5 tys. z nich odzyskało „zawieszoną” część biletu. Akcja była adresowana do osób, które z uwagi na trudną i niekorzystną sytuację wynikającą z epidemii koronowirusa, nie mogły w pełni korzystać z komunikacji miejskiej, mimo posiadanych biletów długoterminowych. Procedura, wprowadzona w trybie wyjątkowym, miała na celu zrekompensować pasażerom tymczasowe ograniczenia i pozwolić na kontynuowanie podróży środkami transportu publicznego, po unormowaniu się sytuacji.

(fot. lublin112)

6 komentarzy

 1. A jak dzieci nie wrócą od września fizycznie do szkoły to od kiedy mam dziecku odwiesić bilet jak był w ostatniej klasie technikum i zdał ?
  Co mam zrobić z tym biletem ?

  • Jeżeli chodzi o ‚dziecko’ po technikum to sprawa jest prosta – albo pójdzie do pracy albo od października na studia – w obu przypadkach bilet się przyda.

 2. A dlaczego mają nie wrócić?

 3. ZTM nie idźcie tą drogą.Przestańcie układać rozkłady tak że jeżdżą w stadach w podobnych kierunkach. Powoduje to wrażenie że komunikacja kursuje raz na kilka godzin.To jest marnowanie publicznych funduszy.

  • Żeby teraz gdzieś dojechać, to jest dopiero planowanie. Jeśli chcę się wstrzelić, żeby nie czekać na przystanku 20 minut (wersja optymistyczna) na przesiadkę, to często mam taką możliwość jedną na cały poranek. Wczoraj powrót z pracy: trzy przystanki pieszo w deszczu. Dojazd do pracy: musiałam złożyć podanie o przesunięcie godzin pracy. Słyszałam o osobach, które kończą pracę i godzinę czekają na autobus!

 4. Jak Kontrol i tak olewa co niektórych -,-
  Dzis kobieta mowi ” Nie mam biletu ” zdjęła maskę i wyszła a kanar tylko ją ominął

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas