690 680 960

Koniec lotów z Lublina do Monachium. Linie lotnicze postanowiły zakończyć działalność

W ostatniej chwili odwołany został lot z Portu Lotniczego Lublin do Monachium. Jak się okazało, przewoźnik obsługujący trasę ma problemy finansowe.

Zaplanowany na godzinę 19:50 lot z Lublina do stolicy Bawarii został odwołany. Wiadomo już, że nie zostaną również zrealizowane loty w kolejnych dniach. Powodem są problemy finansowe linii BMI Regional, która obsługiwała połączenie. W sobotę przedstawiciele firmy poinformowali o zakończeniu działalności. Powodów takiej decyzji ma być kilka.

Chodzi o liczne trudności, jakie pojawiły się w ostatnim czasie i zaczęły podważać wysiłki zmierzające do generowania zysków. Wśród nich wymienia się m.in. wzrost cen paliw czy kosztów emisji dwutlenku węgla, a także brexit. W ratowaniu linii nie pomogły nawet dofinansowania udziałowców, które wyniosły łącznie ok. 40 mln funtów.

Linie BMI Regional obsługiwały w Polsce jedynie regularne połączenie z Lublina do Monachium. Informacja o zakończeniu działalności, a tym samym zamknięciu połączenia z lubelskiego lotniska, była zaskakująca i przede wszystkim niespodziewana. Zwłaszcza, że w ostatnim czasie nie było żadnych sygnałów o kiepskiej sytuacji linii i możliwości podjęcia tego typu kroku. Również do ostatniej chwili w sprzedaży były dostępne bilety.

Lubelskie lotnisko informuje, że pasażerowie, którzy dokonali zakupu biletu za pośrednictwem jednego z partnerów linii lotniczej BMI, czyli Lufthansa, Brussels Airlines, Turkish Airlines, Loganair, Air France, Air Dolimiti lub agenta turystycznego, powinni skontaktować się z bezpośrednio z odpowiednią linią lotniczą lub agentem, w celu zmiany trasy przelotu. Z kolei osoby, które opłaciły lot za pomocą karty kredytowej lub debetowej bezpośrednio na stronie linii lotniczej BMI, powinny niezwłocznie skontaktować się bezpośrednio z bankiem w celu uzyskania informacji na temat możliwości uzyskania zwrotu poniesionych kosztów.

Połączenie do Monachium uruchomione zostało w marcu 2017 roku głównie z myślą o pasażerach, którzy planowali podróż znacznie dalej, niż tylko do Niemiec. W Monachium znajduje się bowiem duży przesiadkowy port lotniczy, skąd można kontynuować podróż do praktycznie każdego zakątka Europy oraz wielu lotnisk na świecie. Obsługiwano je samolotami Embraer ERJ 145, które zabierały na pokład 49 osób. Rozkład lotów był dostosowany do porannej i popołudniowej fali przesiadkowej lotniska w Monachium.

(fot. nadesłane – archiwum)

10 komentarzy

 1. To kolejne zlikwidowane połączenie , zapowiada się kolejny rok z dużym spadkiem obsługi. Lotnisko w Lublinie ma się coraz gorzej.

  • Jestem przekonany, że to lotnisko ma się lepiej niż Ty i spokojnie Cię przeżyje. Życzę wielu udanych lat Tobie i lotnisku.

 2. To coś jeszcze stąd lata?
  Niestety, jakie linie, takie lotnisko…

  • Sugerujesz, że lotnisko miało wpływ na kondycję finansową zlikwidowanej linii lotniczej? To już jakaś paranoja. Założę się, że nigdy nawet nie leciałeś stąd.

 3. Tytuł do poprawy

 4. @lublin112 tytuł literówka „z”

 5. Niedługo nad Air Port Lublin k/Świdnika nawet wrony nie będą zawracać, bo…
  …nie będzie im się latać opłacać.

 6. Będzie jak w Radomiu.100 osób zatrudnionych i żadnego samolotu.A jak dojdzie do brexitu to i na wyspy nie będzie latał Wizzair i Raianer.To gdzie wtedy?.

 7. Skoro te linie lotnicze brały sie za latanie z lublina to nie dziwota że w koncu padły

 8. Pawlak z PSL tam rządzi w radzie nadzorczej to chyba każdy wie jak Polska na tym wyjdzie, nogami do przodu? Ciekawe czy ich wypłata jest uzależniona od zysków lotniska?

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas