Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

W końcu naprawiają wielką dziurę na ul. Bursaki

Ekipa drogowców wzięła się za naprawę nawierzchni na ul. Bursaki. Ulica jest nieprzejezdna po tym jak załamał się asfalt.

Zasypano straszącą od kilku dni wielką dziurę, która powstała na środku ruchliwej ulicy Bursaki w Lublinie. Ekipa Lubelskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych zasypała metrowej głębokości wyrwę w podbudowie drogi a następnie zagęściła podłoże, żeby więcej nie dochodziło do podobnych sytuacji. Niebawem zostanie położona nawierzchnia i ulica zostanie w końcu udostępniona z powrotem dla kierowców.

Ulica zapadła się w poniedziałek wieczorem, kiedy to opady deszczu spowodowały podmycie nawierzchni. Jednak jak informowali nas czytelnicy, od kilku tygodni tworzyła się w tym miejscu coraz większa nierówność. Jak nas poinformowano, najprawdopodobniej spływająca woda po każdym deszczu coraz bardziej wypłukiwała ziemię znajdująca się pod ulicą aż w końcu jezdnia zapadła się całkowicie.

Od poniedziałku ul. Bursaki jest całkowicie nieprzejezdna. Kierowcy wielokrotnie pytali nas dlaczego trwa to aż tak długo. Jak się okazuje, przez tyle dni zastanawiano się, kto ma zasypać dziurę i naprawić nawierzchnię. Na początku zlecono to zadanie Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji, ponieważ wyrwa powstała obok studzienki i podejrzewano że to jej nieszczelność spowodowała całą sytuację. Jednak po wizycie pracowników MPWiK okazało się, ze przyczyna nie leży po ich stronie.

(fot. lublin112)
2014-03-28 19:04:32

5 komentarzy

  1. To jest wiadomość godna 112.pl
    Po niej oczekuję informacji gdzie i jak słup trzeba wymienić, o planach rozebrania stadionu w budowie i protestach przy planowaniu lądowiska dla helikopterów sanitarnych i która pani z jakim panem i w których krzakach zaszła i nie może wrócić.

    Spadamy do poziomu MM Lublin ?

    • Panie Sołtysie – akurat przez ten defekt jezdni nie można było jeździć ulicą, to jest akurat istotny temat dla tych, którzy codziennie jeżdżą tym fragmentem ulicy, tak to jest wiadomość godna lublin112.pl, jeżeli chodzi o spadek do jakiegoś i czyjegoś poziomu …naprawdę nie grozi a tendencja jest odwrotna – wzrostowa…

  2. Niestety też widzę formę spadkową. Ale chyba jak do tej pory najlepszy był tekst o ilości klientów w cfelincity.

  3. Dziękuję. Odpowiedź Szanownej Redakcji całkowicie mnie satysfakcjonuje. Pozdrawiam