Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Komunikacja miejska szykuje się na powrót studentów. Będą zmiany w rozkładach

Wraz z początkiem października wprowadzone zostaną kolejne zmiany w rozkładach lubelskich autobusów i trolejbusów. Związane jest to z rozpoczynającym się rokiem akademickim i powrotem studentów.

Kolejne w ostatnim czasie zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej planuje wprowadzić Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Zaczną one obowiązywać od czwartku 1 października i są związane z rozpoczynającym się rokiem akademickim i powrotem studentów. Oznacza to, że wzrośnie liczba pasażerów, a więc zwiększona zostanie częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych i trolejbusowych.

W przypadku trolejbusów, linia nr 156 zamiast co 20 minut przez cały dzień, będzie kursować w godzinach szczytu co 15 minut oraz co 30 minut w tzw. międzyszczycie. Linia nr 150 w godzinach od 6.30 do 17.00 będzie kursować co 15 minut a nie tak jak teraz co 20 minut. Z kolei linia nr 157 ma kursować w godzinach szczytu co 30 minut oraz co 60 minut w pozostałych godzinach.

– Obecnie komunikacja miejska funkcjonuje w zupełnie nowej rzeczywistości, która jest ukształtowana dynamicznie zmieniającymi się uwarunkowaniami podyktowanymi przez epidemię koronawirusa. Z tego też względu nie możemy bazować na tym co było roku temu, a decyzja o zmianach jest efektem obserwacji prowadzonych przez nasze służby, ale także wynikiem porozumienia z władzami lubelskich uczelni – wyjaśnia Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Jeżeli chodzi o autobusy, to linie nr 2, 3, 15, 40 i 55 zamiast co 20 i 40 minut jak obecnie, będą kursować w godzinach szczytu co 15 minut oraz co 30 minut w tzw. międzyszczycie. Częstotliwość kursowania linii nr 6, 17, 32 i 57 z 20 minut przez cały dzień zostanie zwiększona i pojazdy mają podjeżdżać na przystanki co 15 minut. Zamiast co 20 i 40 minut linie nr 7 i 20 będą kursowały co pół godziny, do tego w niedziele w godz. 8.30-16.30 wznowione zostanie kursowanie linii nr 54. Zmienią się też godziny odjazdów pojedynczych kursów na liniach nr 24, 26, 45 oraz 57.

Jak dodaje Monika Fisz, służby Zarządu Transportu Miejskiego mają na bieżąco monitorować natężenie ruchu pasażerów, a w razie potrzeby wprowadzane będą kolejne zmiany.

(fot. lublin112.pl)

15 komentarzy

 1. ale co ma komunikacja miejska do studentów, przecież oni tylko golfami III i bmw jeżdżą 😉

 2. Jakich k….a studentow. UMCS jedynie I-wszy rok stacjonarne, pozostali w 90% zdalnie, 10% hybrydowa, Kul to samo. Polibuda, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny hybrydówka przy czym większość studentów będzie mieć zajęcia na uczelni 1-2 dni w tygodniu. Zamiejscowych większość do Lublina nawet nie przyjedzie. Tylu żaków w Lublinie odliczajac lublinian co w tym roku akademickim było ostatnio z 40 lat temu.

  • Poważnie aż tak jest źle?
   Byle się taka sytuacja nie utrzymała, bo inaczej Lublin się wyludni jak Łódź.
   Uczelnie to był chyba największy pracodawca w mieście, a studenci raz, że pracowali wszędzie za pół darmo to jeszcze wydawali kasę od rodziców spoza Lublina, więc jakby to się miało utrzymać to i finansowo z lublinem dobrze nie będzie.

  • Ale skąd ztm o tym ma wiedzieć ?? Już z tydzień nie zmieniali rozkładów, więc już czas najwyższy na kolejne zmiany, a za tydzień powrócą znów do częstotliwości niczym w PKSie. Już busy do kraśnika mają większą częstotliwość niż nasze główne linie ,,miejskie”.

  • dokładnie tak będzie jak piszesz! z 10 % wróci reszta zdalna nauka:] .. no w sumie dobrze bo lbn stałby się 1 wielkim korkiem! teraz jest bardzo źle ale z nimi była by maskara!

 3. Łódź w 15 lat straciła prawie 90 000 osób
  Lublin w tym samym czasie 14 000
  Warszawa w tym czasie wzrosła o pond 93 000
  Kraków wzrósł o 23 000

 4. To 156 i 160 nie będzie w duecie jechać 70% trasy? Nie wierzę że aż tak się postarali!

 5. Miasto nie zarobi a w zimie nie będą odśnieżać bo trzeba zatrzymać wodę bo ma być susza stulecia ?

  • W zimie jak jest mróz to jest susza. Tak było i będzie 🙂

  • taa jeee ostatnie „zimy”;) na odśnieżanie wydali uwaga uwaga 4mln zł!!!! ja sie pytam jakim cudem? jak może ze 3/4 dni śnieg był…ano takim że krewni i znajomi królika musieli zarobić! skandal tak sie właśnie bawią urzędole za publiczną czyli naszą kasę!

 6. A kim są Ci studenci, że dla nich poprawiają kursy autobusów? Jeżdżą albo swoimi autami albo z kimś, ewentualnie pankiem. A ja pracuję i do tej pory muszę być w pracy godzinę wcześniej, bo dla mnie płacącego podatki w Lublinie, autobus jeździ co godzinę…….. Dziwicie się ,że są korki na mieście, bo jest dużo samochodów. Nic dziwnego jak rozkład jest pisany przez urzędnika, który nawet nie wie jak skasować bile lub kupić miesięczny, że już nie wspomnę nie przejedzie się z samego rana w stronę Mełgiewskiej, gdzie autobusy i trolejbusy są zapchane i gdy nie było limitów pasażerów to pasażerowie byli ściśnięci niczym śledzie….

 7. Tragedia, to się nazywa „komunikacja miejska”, Co chcecie zmieniać? Protegowany przez żuka szwagier, skutecznie zniszczył to zjawisko w Lublinie.

 8. Pabloo(oryginał)

  Policzę długość przeciętnego autobusu, porównam z długością Racławickich, popatrzę w roakład jazdy i wyjdzie mi , że w szczycie długość kolumny na remontowanym odcinku przekroczy długość ulicy. Chmmmm….

 9. Pabloo(oryginał)

  Prponuję wprowadzić zakaz wjazdu wszelkich pojazdów do centrum…tak se myślę

Z kraju