Kompletnie pijany mężczyzna leżał na torach. Ściągnęły go osoby czekające na pociąg (foto)

Do stacji zbliżał się pociąg, zaś na torach leżał mężczyzna. Podróżni od razu ruszyli na pomoc. Osoby te zniosły mężczyznę w bezpieczne miejsce i wezwały służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Niemcach, w pobliżu stacji kolejowej Bystrzyca koło Lublina. Osoby oczekujące na przyjazd pociąg dostrzegły leżącego na torach mężczyznę. Wiedząc, że za chwilę nadjedzie szynobus, od razu przystąpiły do działania i ściągnęły mężczyznę z torowiska.

Na miejscu interweniowała straż ochrony kolei, policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Jak wyjaśniał nam Piotr Stefaniuk, komendant zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie, mężczyzna najprawdopodobniej przechodził przez tory w miejscu do tego niedozwolonym. W pewnym momencie pośliznął się, upadł i nie był w stanie się podnieść.

– Wszystko zauważyli podróżni, którzy natychmiast ruszyli na pomoc. Osoby te zniosły mężczyznę w bezpieczne miejsce a następnie zaopiekowały się nim do czasu przyjazdu służb ratunkowych. W międzyczasie do pomocy przyłączyła się załoga pociągu, pojawiła się również osoba z rodziny mężczyzny – tłumaczył nam Piotr Stefaniuk.

Ponieważ mężczyzna uskarżał się na ból pleców i głowy, zapadła decyzja o przetransportowaniu go do szpitala. Jak ustaliliśmy, nie doznał on żadnych poważniejszych obrażeń ciała.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Niedostosowanie trzeźwości do panujących warunków. Zabrać Prawo do Chodzenia, dołożyć do tego zawiasy oraz Zakaz kierowania własnymi nogami.

  • Przypominam, że np. niezatrzymanie się przy zielonej strzałce to wykroczenie, przekraczanie prędkości dopuszczalnej to wykroczenie, zabawa telefonem podczas kierowanie to wykroczenie, czy jazda rowerem po chodniku to wykroczenie. Przechodzenie przez torowisko w miejscu niewyznaczonym to także wykroczenie, ale poruszanie się pieszo po pijaku, czy upadek na tory wykroczeniami nie są.

 2. i takim patolem służby muszą się zajmować

 3. Jak czekał na pociąg to mógł się przynajmniej cieplej ubrać, jeszcze mamy zbyt niskie temperatury na dłuższe leżenie i zanim pociąg „zrobiłby swoje” mógł się „biedaczysko” przeziębić

 4. No i po co go ściągali :((

 5. Skoro twoierdził ze żle się czuje i boli go głowa ,to powinien mieć zrobine kompleksowe badania z tomografią komuterową i rezonansem magnetycznym włacznie i to od ręki bez kolejki ,żeby biedaczek nie czekał jak cała reszta normalnych ludzi .którzy chodzą trzeżwi i nie leżą po pijanemu gdzie popadnie

 6. prawy i niesprawiedliwy

  znów w wolny kraju nastąpiło ograniczenie praw obywatelskich i wolności osobistej

 7. Gdyby leżał na drodze to by byłą okazja żeby pociągnąć do odpowiedzialności jakiegoś kierowcę.

 8. Teraz powinien połżyć się gdzieś na drodze i narobić problemów jakiemuś nieszczęsnemu kierowcy ,bo idę o zakład że prokurator szukał by winnego tam gdzie go nie ma

 9. Jest opcja że ktoś mu pomógł się tam położyć, kto wie…

 10. To oczywiste, że chciał zakończyć życie ale potrzebował się ulic i tam zasnąć. Obawiał się, że gdy będzie trzeźwy to instynkt każe mu uciekać
  A tak, pijany … Zanim się rozbudzi. I cyyyk flaki z olejem … Kolejny pociąg wstrzymany bo ktoś się poddał zamiast walczyć.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja