Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kombii, Jorrgus i Playboys wystąpią podczas Dni Bełżyc. Impreza potrwa trzy dni

Od piątku do niedzieli będą trwały tegoroczne obchody Dni Bełżyc. Program imprezy jest dość bogaty.

Inauguracja tegorocznych obchodów Dni Bełżyc odbędzie się w piątek 15 czerwca w Miejskim Domu Kultury. O godzinie 19:00 rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, na którą zaproszeni są mieszkańcy. Zaplanowano też wręczenie odznaki Zasłużony dla Gminy Bełżyce, wręczenie podziękowań, promocję Albumu „Jubileusz 600 – lecia miasta Bełżyce 1417 – 2017″, koncert „Duet Fortepianów Dwóch” oraz wystawę malarstwa „Kobiet z pasją”. W sobotę o godzinie 9 na Stadionie Miejskim rozegrany zostanie turniej sołectw Gminy Bełżyce.

Najwięcej będzie się działo w niedzielę. Tradycyjnie już na zbiorniku wodnym przy ul. Kazimierskiej odbędą się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Bełżyc. Wędkarze będą rywalizować w godzinach od 08:30 do 12:30. Z kolei o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej Nr 2 zaplanowano Grand Prix Lubelszczyzny w brydżu sportowym – Turniej o Puchar Burmistrza Bełżyc.

Rozpoczęcie niedzielnej imprezy odbędzie się o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim. Jako pierwsze wystąpią dzieci z Przedszkola Nr 1 im. Janusza Korczaka w Bełżycach. o godzinie 14:00 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „PASIEKA”, później na scenie zaprezentują się zespoły działające przy Miejskim Domu Kultury w Bełżycach: Zespół Śpiewaczy „Jarzębinki”, Zespół Śpiewaczy z Wierzchowisk, Zespół Śpiewaczy z Wojcieszyna, Zespół taneczny „Axel” oraz Chór „Cordial”.

O godzinie 16:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „APIS” z Pszczelej Woli, godzinę później odbędzie się rozstrzygnięcie konkursów na najsmaczniejszy miód i najładniejsze stoisko. Zespół Playboys rozpocznie koncert o godzinie 17:30, o godzinie 19:00 na scenie pojawi się zespół Jorrgus, a o 21:00 zespół Kombii. Na koniec niebo nad miastem rozświetlą sztuczne ognie.

Podczas imprezy nie zabraknie również wydarzeń towarzyszących. Wśród nich konferencja „Pszczelarstwo szansą na rozwój ekologicznego rolnictwa”, wystawa uli od dawnych po współczesne, wystawa sprzętu pszczelarskiego od dawniej używanego do współczesnych rozwiązań, prezentacja ekspozycji „żywe pszczoły”, pokaz wirowania miodu, pokaz odlewania świec, pokaz znakowania matek, konkursy związane z pszczelarstwem, stoiska wystawiennicze prezentujące m.in. różne odmiany miodu, pierzgę, propolis, wykorzystanie wosku.

60
(fot. Materiały organizatorów)
2018-06-10 16:54:57

14 komentarzy

  1. Roberto Music TEAM

    Dla nie fanów normalne KOMBII to tam gdzie śpiewa Skawinski. Łosowski dlugo był nieobecny i teraz to juz za pozno na sławę.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo