Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejowy przewoźnik przygotował atrakcje dla dzieci. Bilety będą po złotówce

W sobotę, z okazji Dnia Dziecka, osoby w wieku do 16 lat będą mogły podróżować pociągami Polregio za złotówkę. Na kilkunastu dworcach czekać będą też specjalne atrakcje dla najmłodszych.

W zbliżający się Dzień Dziecka w wielu miejscach zorganizowane zostaną imprezy przeznaczone z myślą o najmłodszych. O swoich małych pasażerach nie zapomniał również kolejowy przewoźnik jakim jest Polregio. W sobotę 1 czerwca wszystkie dzieci do ukończenia 16 roku życia będą mogły korzystać z przejazdów pociągami REGIO i interREGIO na podstawie biletów jednorazowych za symboliczną złotówkę. Dodatkowo na 14 dworcach w całym kraju czekać będą specjalne atrakcje.

Na rynku w Zamościu, gdzie będzie odbywać się Jarmark Hetmański, przygotowane zostanie specjalne stoisko dla dzieci. Z kolei w dniach 28 maja oraz 10 czerwca 80-osobowa grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starym Brusie w powiecie włodawskim będzie gościć na dworcu kolejowym w Lublinie. Uczniowie ci mają ograniczone możliwości korzystania z przejazdu pociągiem z powodu ich miejsca zamieszkania.

Dlatego w ramach tej wycieczki odbędą przejazd pociągiem REGIO na odcinku Lublin – Świdnik. Poznają również tajniki pracy na kolei i zasady bezpieczeństwa. Otrzymają też drobne upominki. Dodatkowe atrakcje czekać też będą na małych pasażerów na dworcach w Gdyni, Kielcach, Olsztynie, Opolu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Nowym Sączu, Zielonej Górze i Wrocławiu.

(fot. PR)

3 komentarze

  1. A czemu nie przejadą się z Lublina do Warszawy, tylko do Świdnika ?

  2. Mogliby w ramach prezentu oddać do użytku tory z Lublina do Dęblina…

  3. Dzień Pieszego Pasażera…