Kolejny wypadek na skrzyżowaniu w Chmielu Drugim. Tym razem tragiczny w skutkach

W sobotę informowaliśmy o groźnym wypadku na skrzyżowaniu w Chmielu Drugim, a dzień później doszło do kolejnego tego typu zdarzenia. Tym razem zakończyło się ono tragicznie. Zginęła jedna osoba.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 21:50 w miejscowości Chmiel Drugi w powiecie lubelskim. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 836 Piaski – Piotrków z drogą Krzczonów – Czerniejów zderzyły się dwa samochody: osobowy z ciężarowym. Na miejscu interweniowała straż pożarna, ratownicy medyczni oraz policja.

Przyczyną wypadku po raz kolejny było zignorowanie znaku STOP. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierujący oplem obywatel Ukrainy wjechał na skrzyżowanie wymuszając pierwszeństwo przejazdu na jadącym od strony Piask ciężarowym volvo.

Siła uderzenia sprawiła, że samochód osobowy zatrzymał się w przydrożnym rowie. Pomimo starań ratowników, jedna osoba, 27-letni mężczyzna, zginęła na miejscu. Policjanci oraz prokurator ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku.

Jak wyjaśniali nam okoliczni mieszkańcy, skrzyżowanie to powoli staje się jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na drogach w okolicy. Zwłaszcza po tym, jak na drodze Krzczonów – Czerniejów ułożona została nowa nawierzchnia.

-Kiedyś, jak tu były dziury, to kierowcy jeździli ostrożniej. Teraz pędzą przed siebie nie zwracając uwagi na nic – tłumaczyła nam jedna z kobiet. Mieszkańcy liczą, że problem bezpieczeństwa, zwłaszcza że to nie jest pierwszy tragiczny wypadek w tym miejscu, zostanie zauważony i powstanie tu rondo.


Wyświetl większą mapę

(fot. nadesłane)
2016-09-12 08:23:43

30 komentarzy

  1. Dobrze ze przez ukrainca glupote nie zginal nikt postronny

    • Słuchaj „gość ” to ciężarowe volvo wyjezdzalo z posesji tak jak na to pozwala ten znak, więc głupie komentarze zachowaj dla siebie, pozatym dziennikarz który pisał ten artykuł najwyraźniej pomylił wypadki. Dlatego ze żadne służby pogotowia nie próbowały ratować kierowcy osobowki bo gdy po około godzinie dotarła karetka poszkodowany nie żył już od 55 minut… Pozdrawiam

  2. Jadąc od strony Krzczonowa samochodem osobowym znak stop zasłonięty jest przez stojący przed nim znak oznaczający przejście dla pieszych. Zorientowałem się dopiero po przejechaniu przez skrzyżowanie, na szczęście nikt drogą Bychawa – Piaski nie jechał. Ponownie zawróciłem i dokładnie przeanalizowałem sytuację. Z pozycji samochodu osobowego znak „stop” jest zasłonięty przez znak „przejście dla pieszych”. W tej sprawie pisałem maile do Zarządu Dróg Powiatowych w Bełżycach ale bez żadnej reakcji ze strony odpowiedzialnych za to ludzi. Macie panowie z Bełżyc na sumieniu ofiary z tego skrzyżowania.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności