Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny wojskowy samolot wylądował na lubelskim lotnisku

Choć wizyta wojskowej CASY na lubelskim lotnisku nie była długa, to nie umknęła uwadze spotterów. Zwłaszcza że tego typu maszyna w tym miejscu to rzadkość.

Już po raz kolejny w ostatnim czasie, wojskowi piloci trenują operacje startu i lądowania na terenie Portu Lotniczego Lublin w Świdniku. Zaledwie tydzień temu lądował czterosilnikowy samolot wojskowy Lockheed C130E Hercules. Ta potężna maszyna wojskowa o numerze bocznym 1503 należy do Sił Powietrznych i na co dzień stacjonuje w Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Piloci i załoga samolotu sprawdzała techniczne możliwości infrastruktury znajdującej się w Świdniku. Po dwóch godzinach odlecieli z powrotem w kierunku Wielkopolski.

Z kolei dzisiaj do Świdnika przyleciał wojskowy samolot Casa C-295 o numerze 017. Maszyna wylądowała w porcie około godziny 13 i po godzinnym postoju na płycie lotniska wzbiła się w powietrze i odleciała. Powodem wizyty również było szkolenie pilotów oraz załogi samolotu.

Wizytę CASY w Świdniku uwiecznił na zdjęciach Krzysiek Wiśniewski z Lubelskiej Grupy Spotterskiej.

(fot. Krzysiek Wiśniewski)
2015-12-03 19:49:05

7 komentarzy

  1. Pewnikiem następne wizyty już z żywym towarem- zamówionym u makreli przez naszego włodarza-w prezencie dla miasta inspiracji.

  2. Niepokojące są te wizyty wojskowych samolotów w Lublinie

  3. zdjęcia pustego samolotu heheh ciekawe co rozładowali lub wypuścili w pole a może nadwyżki paliwa przed końcem roku chcą wykorzystać i sobie latają to tu to tam

  4. „to nie umknęła uwadze spotterów” – jak Ich informują co kiedy przyleci, siedzą sobie w cieple a nie sterczą pod płotem to nie ma co wielki profesjonalizm ze strony spotterów – brawo!

    • Każdy szanujący się spotter robi zdjęcia zza płotu, Ci panowie to zwykli fotografowie zatrudnieni przez lotnisko.

  5. czyli przylecieli po to tylko żeby wylądować, a czy nie szkoda kasy na takie jałowe manewry? Przecież mogli chociaż coś przewieść do portu, cokolwiek, ale żeby same powietrze wozić to przesada lekka