690 680 960

Kolejny wojskowy samolot wylądował na lubelskim lotnisku

Choć wizyta wojskowej CASY na lubelskim lotnisku nie była długa, to nie umknęła uwadze spotterów. Zwłaszcza że tego typu maszyna w tym miejscu to rzadkość.

Już po raz kolejny w ostatnim czasie, wojskowi piloci trenują operacje startu i lądowania na terenie Portu Lotniczego Lublin w Świdniku. Zaledwie tydzień temu lądował czterosilnikowy samolot wojskowy Lockheed C130E Hercules. Ta potężna maszyna wojskowa o numerze bocznym 1503 należy do Sił Powietrznych i na co dzień stacjonuje w Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Piloci i załoga samolotu sprawdzała techniczne możliwości infrastruktury znajdującej się w Świdniku. Po dwóch godzinach odlecieli z powrotem w kierunku Wielkopolski.

Z kolei dzisiaj do Świdnika przyleciał wojskowy samolot Casa C-295 o numerze 017. Maszyna wylądowała w porcie około godziny 13 i po godzinnym postoju na płycie lotniska wzbiła się w powietrze i odleciała. Powodem wizyty również było szkolenie pilotów oraz załogi samolotu.

Wizytę CASY w Świdniku uwiecznił na zdjęciach Krzysiek Wiśniewski z Lubelskiej Grupy Spotterskiej.

(fot. Krzysiek Wiśniewski)
2015-12-03 19:49:05

7 komentarzy

 1. Pewnikiem następne wizyty już z żywym towarem- zamówionym u makreli przez naszego włodarza-w prezencie dla miasta inspiracji.

 2. Niepokojące są te wizyty wojskowych samolotów w Lublinie

 3. zdjęcia pustego samolotu heheh ciekawe co rozładowali lub wypuścili w pole a może nadwyżki paliwa przed końcem roku chcą wykorzystać i sobie latają to tu to tam

 4. „to nie umknęła uwadze spotterów” – jak Ich informują co kiedy przyleci, siedzą sobie w cieple a nie sterczą pod płotem to nie ma co wielki profesjonalizm ze strony spotterów – brawo!

  • Każdy szanujący się spotter robi zdjęcia zza płotu, Ci panowie to zwykli fotografowie zatrudnieni przez lotnisko.

 5. czyli przylecieli po to tylko żeby wylądować, a czy nie szkoda kasy na takie jałowe manewry? Przecież mogli chociaż coś przewieść do portu, cokolwiek, ale żeby same powietrze wozić to przesada lekka

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…