690 680 960

Kolejny wojskowy samolot wylądował na lubelskim lotnisku

Choć wizyta wojskowej CASY na lubelskim lotnisku nie była długa, to nie umknęła uwadze spotterów. Zwłaszcza że tego typu maszyna w tym miejscu to rzadkość.

Już po raz kolejny w ostatnim czasie, wojskowi piloci trenują operacje startu i lądowania na terenie Portu Lotniczego Lublin w Świdniku. Zaledwie tydzień temu lądował czterosilnikowy samolot wojskowy Lockheed C130E Hercules. Ta potężna maszyna wojskowa o numerze bocznym 1503 należy do Sił Powietrznych i na co dzień stacjonuje w Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Piloci i załoga samolotu sprawdzała techniczne możliwości infrastruktury znajdującej się w Świdniku. Po dwóch godzinach odlecieli z powrotem w kierunku Wielkopolski.

Z kolei dzisiaj do Świdnika przyleciał wojskowy samolot Casa C-295 o numerze 017. Maszyna wylądowała w porcie około godziny 13 i po godzinnym postoju na płycie lotniska wzbiła się w powietrze i odleciała. Powodem wizyty również było szkolenie pilotów oraz załogi samolotu.

Wizytę CASY w Świdniku uwiecznił na zdjęciach Krzysiek Wiśniewski z Lubelskiej Grupy Spotterskiej.

(fot. Krzysiek Wiśniewski)
2015-12-03 19:49:05

7 komentarzy

 1. Pewnikiem następne wizyty już z żywym towarem- zamówionym u makreli przez naszego włodarza-w prezencie dla miasta inspiracji.

 2. Niepokojące są te wizyty wojskowych samolotów w Lublinie

 3. zdjęcia pustego samolotu heheh ciekawe co rozładowali lub wypuścili w pole a może nadwyżki paliwa przed końcem roku chcą wykorzystać i sobie latają to tu to tam

 4. „to nie umknęła uwadze spotterów” – jak Ich informują co kiedy przyleci, siedzą sobie w cieple a nie sterczą pod płotem to nie ma co wielki profesjonalizm ze strony spotterów – brawo!

  • Każdy szanujący się spotter robi zdjęcia zza płotu, Ci panowie to zwykli fotografowie zatrudnieni przez lotnisko.

 5. czyli przylecieli po to tylko żeby wylądować, a czy nie szkoda kasy na takie jałowe manewry? Przecież mogli chociaż coś przewieść do portu, cokolwiek, ale żeby same powietrze wozić to przesada lekka

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas