Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne złagodzenie obostrzeń. Otwarte sale zabaw dla dzieci, więcej osób na weselach i w autobusach

Od dzisiaj zaczęły obowiązywać nowe, mniej restrykcyjne przepisy związane z obostrzeniami, jakie rząd wprowadził w wyniku epidemii koronawirusa. Co więcej, już planowane są kolejne łagodzenia obostrzeń.

Złagodzone zostały kolejne obostrzenia, jakie rząd wprowadził w związku z epidemią koronawirusa. Od niedzieli 6 czerwca w organizowanych w lokalach imprezach okolicznościowych, czyli np. weselach, może brać już udział do 150 osób. To samo dotyczy zgromadzeń. Dozwolono organizowanie targów i konferencji, przy czym limit uczestników zależny jest pod powierzchni budynku. Określono, że jedna osoba ma przypadać na 15 m2.

Kolejna zmiana dotyczy transportu zbiorowego. W autobusach i pociągach może być 75 proc. obłożenia. Oznacza to, że jeżeli dany pojazd posiada np. 100 miejsc siedzących i stojących, to może nim podróżować do 75 osób. Od dzisiaj mogą też być otwarte sale zabaw dla dzieci. W tym przypadku obowiązuje jednak limit osób przebywających jednocześnie w środku, który zależy od powierzchni danego obiektu. Określono, że na każde 15 m2 ma przypadać jedna osoba. Oczywiście w każdym tego typu przypadku limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Rząd złagodzenie obostrzeń tłumaczy coraz większą liczbą osób zaszczepionych oraz odpowiedzialnym zachowaniem społeczeństwa. To wszystko sprawia, że spada liczba chorych na COVID-19. Zapowiedziano jednocześnie, że jeżeli tego typu sytuacja się utrzyma, czyli poziom zakażeń wciąż będzie znajdował się na niskim poziomie, przed wakacjami nastąpi kolejne luzowanie obostrzeń.

(fot. lublin112)

9 komentarzy

  1. Niedługo rząd będzie robił łapanki na ulicach żeby zaszczepić „suwerena”.

  2. A czy w mpk zaszczepieni włóczka się w limit

  3. Wliczają się miało byc

  4. ŁASKAWCY, CHWAŁA PISOWI!!!

    Żydowskie *********!!!

  5. czyli kultura wysokich lotów i niskich instynktòw szczepta sie ludziska mosiek czeka za winklem

  6. dzieki o panie składami dzięki…

Z kraju

Sport