690 680 960

Kolejne ułatwienia dla kierowców podróżujących pomiędzy naszym regionem a Warszawą (wideo)

O wiele sprawniej będzie można teraz wjechać i wyjechać z południowych dzielnic Warszawy. Nowa trasa łączy się z drogą ekspresową S17 Lublin – Warszawa i autostradą A2 biegnącą w kierunku Białej Podlaskiej.

Od rana trwało usuwanie zapór oraz odsłanianie znaków zaś po południu pierwsi kierowcy mogli już skorzystać z ponad 15 kilometrów drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Lubelska a Warszawa Wilanów. Z kolei na samym węźle Lubelska udostępnione zostały kolejne łącznice. Tym samym można już korzystać z pierwszego odcinka południowej obwodnicy Warszawy wraz z nowym mostem na Wiśle.

Kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie z trzema pasami ruchu na każdej z nich, a na moście po cztery pasy ruchu. Do tego dochodzą cztery węzły: Warszawa Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów oraz Lubelska. Trasa ta łączy się z drogą ekspresową S17 Lublin – Warszawa i autostradą A2 biegnącą w kierunku Białej Podlaskiej. Tym samym kierowcy z naszego regionu mogą teraz sprawniej dotrzeć do południowych dzielnic stolicy.

Nową drogą można się poruszać z prędkością do 100 km/h, przy czym korzystać z niej mogą jedynie kierowcy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

(wideo – nadesłane Rafał)

4 komentarze

  1. To prawie jesteśmy już w Europie – jeszcze kilka lat i kto wie 😉

  2. Tak z ciekawości

    3,5 tony…brak słów

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej