Kolejne pojazdy pochodzące z przestępstw zatrzymane na granicy (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, po raz kolejny udaremnili wywóz z Polski kradzionych pojazdów. Tym razem w kraju pozostały pochodzące z przestępstwa – motocykl i ciężarówka.

W miniony wtorek na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym, zatrzymano motocykl marki Honda o szacunkowej wartości 13 000 zł. W czasie kontroli granicznej, funkcjonariuszy straży granicznej, zainteresował motocykl znajdujący się na przyczepce bagażowej odprawianego samochodu osobowego.

Jak się okazało po kontroli, motocykl był poszukiwany jako utracony na terytorium Włoch. Jednoślad próbował wywieźć z kraju obywatel Ukrainy, kierujący odprawianym samochodem.

Jeszcze tego samego dnia, również na drogowym przejściu w Dorohusku, odzyskano kolejny pochodzący z przestępstwa pojazd. Na kierunku wyjazdowym z Polski, do odprawy granicznej stawił się obywatel Ukrainy, podróżujący zestawem ciężarowym. Na jego naczepie znajdował się samochód ciężarowy marki DAF. Podczas jego kontroli funkcjonariusze straży granicznej ujawnili ingerencję w polu numerowym VIN pojazdu.

W obu sprawach zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Kierowców przesłuchano w charakterze świadków, zaś motocykl i ciężarówka trafiły na służbowy parking. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali ponad 120 pojazdów pochodzących z kradzieży o łącznej wartości ponad 6 mln złotych.

(fot. NOSG)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja