690 680 960

Kolejne pojazdy pochodzące z przestępstw zatrzymane na granicy (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, po raz kolejny udaremnili wywóz z Polski kradzionych pojazdów. Tym razem w kraju pozostały pochodzące z przestępstwa – motocykl i ciężarówka.

W miniony wtorek na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym, zatrzymano motocykl marki Honda o szacunkowej wartości 13 000 zł. W czasie kontroli granicznej, funkcjonariuszy straży granicznej, zainteresował motocykl znajdujący się na przyczepce bagażowej odprawianego samochodu osobowego.

Jak się okazało po kontroli, motocykl był poszukiwany jako utracony na terytorium Włoch. Jednoślad próbował wywieźć z kraju obywatel Ukrainy, kierujący odprawianym samochodem.

Jeszcze tego samego dnia, również na drogowym przejściu w Dorohusku, odzyskano kolejny pochodzący z przestępstwa pojazd. Na kierunku wyjazdowym z Polski, do odprawy granicznej stawił się obywatel Ukrainy, podróżujący zestawem ciężarowym. Na jego naczepie znajdował się samochód ciężarowy marki DAF. Podczas jego kontroli funkcjonariusze straży granicznej ujawnili ingerencję w polu numerowym VIN pojazdu.

W obu sprawach zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Kierowców przesłuchano w charakterze świadków, zaś motocykl i ciężarówka trafiły na służbowy parking. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali ponad 120 pojazdów pochodzących z kradzieży o łącznej wartości ponad 6 mln złotych.

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach