Kolejne ogniska ASF stwierdzono w naszym regionie. Wirus coraz bliżej Lublina

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o kolejnych ogniskach afrykańskiego pomoru świń w naszym regionie. Jedno z nich znajduje się nieco ponad 30 km od Lublina.

Dwa nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń w województwie lubelskim zostały potwierdzone na podstawie wyników badań wykonanych w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach. Jedno z nich znajduje się w powiecie chełmskim, drugie w lubartowskim. Jak informuje Główny Lekarz Weterynarii w gospodarstwie w gminie Rejowiec utrzymywano 1822 świnie z kolei w gospodarstwie w gminie Ostrów Lubelski 15 świń. Wszystkie zwierzęta w obu gospodarstwach mają zostać wybite i poddane utylizacji.

Cały czas odkrywane są martwe dziki zarażone wirusem. W ciągu ostatnich dwóch tygodni takich przypadków w naszym regionie było kilkadziesiąt. Najwięcej w powiecie chełmskim. Było to w miejscowościach Lipinki w gminie Żmudź, Okopy, Brzeźno, Teosin, Pogranicze, Dobryłówka, Świerże i Majdan Skordiowski w gminie Dorohusk, Ruda Huta, Marynin i Żalin w gminie Ruda Huta, Dubienka, Starosiele, Skryhiczyn, Kajetanówka, Nowokajetanówka, Holendry i Rogatka w gminie Dubienka, Białopole, Teremiec i Maziarnia Strzelecka, w gminie Białopole, Rudka w gminie Chełm, Strachosław i Pławanice Kolonia w gminie Kamień, Kobylany w gminie Terespol oraz
Zawadówka w gminie Rejowiec.

Martwe zwierzęta odkryto także w Żukowie i Krasówce w gminie Włodawa, Mariance w gminie Stary Brus i Mszance w gminie Wola Uhruska w powiecie włodawskim, Piasecznie w gminie Ludwin i lesie koło Milejowa w powiecie łęczyńskim. Do tego w miejscowościach Matcze w gminie Horodło, Teratyn Kolonia w gminie Uchanie, Stefankowice w gminie Hrubieszów, Małków Nowy w gminie Mircze oraz Wólka Poturzyńska w gminie Dołhobyczów w powiecie hrubieszowskim, Siostrzytów w gminie Trawniki w powiecie świdnickim a także w Ostrowie Lubelskim i lesie w pobliżu Kaznowa w powiecie lubartowskim.

(fot. lublin112)
2018-07-30 23:26:38

16 komentarzy

 1. Świnie niekoszerne. A na co to komu? Komu to potrzebne?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą