690 680 960

Kolejne odcinki dróg wojewódzkich na Roztoczu uzyskają nową nawierzchnię. Prace zakończą się w wakacje (zdjęcia)

Do tej pory większość dróg wojewódzkich na Roztoczu była w opłakanym stanie. Po tym, jak województwo postawiło na rozwój tych terenów, ruszyły też remonty poszczególnych tras.

W piątek przedstawiony został postęp prac związanych z remontem drogi wojewódzkiej nr 853 Józefów – Tomaszów Lubelski. W wizytacji brali udział m.in. wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Paweł Szumera, Starosta Powiatu Biłgorajskiego Andrzej Szarlip, Wicestarosta tomaszowski Jarosław Korzeń oraz Burmistrz Miasta i Gminy Józefów Roman Dziura.

Obecnie drogowcy pracują na odcinkach o łącznej długości blisko 10 kilometrów, między Długim Kątem a Ciotuszą Starą, Ciotuszą Nową a Łasochami oraz od Pasiek do Ulanowa. Inwestycja jest realizowana w ramach tzw. Ofensywy Drogowej.

Jak podkreślano w trakcie spotkania, drogi wojewódzkie na Roztoczu znajdowały się w fatalnym stanie, większość wyglądała jak szwajcarski ser. Obecnie się to zmienia i z roku na rok prowadzone są remonty kolejnych odcinków. Michał Mulawa przypomniał, że Roztocze, na rozwój którego bardzo mocno postawiono, nie może się rozwijać bez dobrych dróg, dlatego województwo przeznacza kolejne środki finansowe na ich remonty.

– W ramach Ofensywy Drogowej w 2022 roku, kolejnych kilkadziesiąt kilometrów dróg wojewódzkich zostanie zmodernizowanych. Będą to także drogi na Roztoczu, gdzie były one w fatalnym stanie technicznym. Koszt tych inwestycji to około 8 mln złotych. Środki te, których do 2018 roku nie potrafiono znaleźć, znalazły się w budżecie Województwa Lubelskiego. Dzięki tym modernizacjom, drogi na Roztoczu, staną się bezpieczne dla wszystkich, którzy będą nimi podróżować – mówił wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

Przebudowa tej trasy ma się zakończyć w wakacje. Obecnie remontowane są także odcinki drogi wojewódzkiej nr 849 między miejscowościami Hutki – Malewszczyzna oraz Józefów – JózefówRoztoczański. W tym przypadku nowa nawierzchnia pojawi się na 4,5 km.

(fot. ZDW)

7 komentarzy

 1. faktycznie z Józefowa do Krasnobrodu przez Wólkę Husińska (? jak mnie pamięć nie myli) nie dało sie przejechać rowerem, poboczem trzeba było, bo takie dziury

 2. Korzeń i dziura przy drodze.

 3. Kurde jacy odpicowani robotnicy- garniaki buty skórka- co to za firma?

 4. Nie tylko na Roztoczu! Droga 813 ostrów – zezulin jest jak SER SZWAJCARSKI

 5. Klasyczna firma Rogala….

 6. Na roztocze przydało by się jakoś dojechać . Jadąc od Lublina przez Turobin, Szczebrzeszyn jest odcinek drogi a właściwie to prawie jej niema. Dramat zaczyna się zaraz za miejscowością Czernięcin i ciągnie się kilkanaście km do miejscowości Sułów droga 848

 7. Mieszkaniec malowniczej gminy Krynice bez dróg po których można by ją zwiedzać

  Polecam odwiedzić gminę Krynice przy krajowej 17. Proszę odbić raz w stronę Polan, przez Polanówkę, raz z Krynic w stronę Dąbrowy Krynickiej albo przez Majdan Krynicki w stronę Janówki. Są tam drogi które nie widziały remontu od ponad 20 lat, a łatanie dziur odbywa się średnio co pare lat. Nie da się po tym czymś co kiedyś było drogą jeździć normalnie. Resztka asfaltu pomieszana z tym co zostawią drogowcy co pare lat lepiąc co się da i jazda slalomem bo dziury takie ze koło można urwać. Mimo ze te drogi są mocno eksploatowane gdy tylko jest jakaś sytuacja w tak zwanych „serpentynach”.

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie