690 680 960

Kolejne nowe radiowozy trafiły do lubelskich policjantów (wideo, zdjęcia)

Lubelski garnizon policji zasiliły cztery nowe pojazdy hybrydowe marki Skoda. Samochody już wspierają funkcjonariuszy w codziennej pracy w Chełmie, Kraśniku i Lublinie.

Nowe policyjne skody posiadają napęd hybrydowy typu plug-in. Bateria o pojemności 13 kWh netto, umożliwia przejechanie nawet do 65 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną. Pod maską znajduje się silnik benzynowy 1.4 TSI, który w połączeniu z silnikiem elektrycznym generuje łączną moc 204 KM i 350 Nm.

Auta posiadają 6-biegową przekładnię automatyczną DSG. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 7,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 220 km/h. Oznakowane skody Octavia posiadają lampy LED za przednią szybą oraz w zderzaku przednim i wewnętrznej części klapy tylnej. Głośnik został umieszczony w przednim zderzaku. Jest w stanie wyemitować do 118 dB.

Radiowozy trafiły do wydziałów ruchu drogowego w Chełmie, Kraśniku i Lublinie. Wszystkie mają policyjną gwiazdę z hasłem „Pomagamy i Chronimy”.

(fot. wideo Policja Lublin)

9 komentarzy

 1. Cieee chorobaaaa !!!

  Piękne i pewnie dobre… jak zostały „poświęcone” przez katolickiego szamana, który wymamrotał właściwe zaklęcie, mogą być skuteczne w obronie polsko-białoruskiej granicy przed innowiercami prącymi gromadnie do Polski.

 2. Część drogówki powinna patrolować ruch drogowy w patrolach pieszych czy rowerowych. Przy czym pisząc patrolach rowerowych nie chodzi mi o jeżdżeniu na rowerach wokół zalewu. Powinni oni się poruszać w normalnym ruchu, tj. po mieście. Zobaczyli by wtedy jak wygląda stan porządku i przepisów ruchu drogowego z perspektywy innej niż samochód.

 3. Dbają o tych darmozjadów…oj dbają.

 4. Pomagamy i chronimy hahaha dobre

 5. W milicje sie inwestuje bo przynosi zysk;) będą mogli skuteczniej łapać ludzi bez masek.

  • Taki oto w niezbyt skomplikowany sposób, wydane na ich zakup pieniądze szybko się zwrócą

 6. Oby tylko nóżki nie bolały.

 7. jak zwykle ściema i mydlenie oczu pseudoekologią

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas