Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne jednostki straży pożarnej z Lubelszczyzny robią pompki w szczytnym celu (wideo)

Charytatywna akcja #GaszynChallenge nie ustaje. Pomimo zebrania środków na leczenie Wojtusia Howisa z Galewic, teraz środki finansowe przekazywane są na rzecz innych, chorych dzieci.

W ostatnich dniach kolejnych kilkanaście jednostek straży pożarnej z terenu województwa lubelskiego podjęło wyzwanie #GaszynChallenge. Na pomysł akcji wpadł druh Marcin Topór z jednostki OSP w Gaszynie w gminie Wieluń w województwie łódzkim. Ma ona szczytny cel, gdyż zbierane są fundusze na leczenie Wojtusia Howisa z Galewic, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Na ten cel potrzebna jest kwota aż 9 milionów złotych.

Całość polega na zrobieniu 10 pompek i nominowaniu kolejnych jednostek do wykonania tego zadania. Jeżeli strażacy wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli im się nie uda, każdy z nich ma wpłacić minimum 10 zł na rzecz chorego chłopca. Co ważne, wyzwanie podejmują nie tylko strażacy, ale również urzędnicy, sportowcy, policjanci, a nawet księża.

Całość zakończyła się ogromnym sukcesem, gdyż na leczenie chłopca udało się zebrać ponad 10 mln złotych. Akcja trwa jednak dalej. Tym razem środki trafiają na leczenie innych chorych dzieci.

Challenge stał się niezwykle popularny wśród strażaków ochotników, którzy słyną z tego, że nigdy nie odmawiają pomocy i włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne jak też niosą wsparcie dla lokalnej społeczności. Jednak nominowane zostają również jednostki PSP, które podejmują wyzwanie. Tak jak to zrobili właśnie strażacy z Biłgoraja, którzy zostali nominowani przez biłgorajskich policjantów. W tym przypadku pieniądze zostaną przekazane na konto Piotrka Kozaka z Szyszkowa pow. biłgorajski, który potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji po chorobie nowotworowej.

Wyzwania podjęli się także strażacy z Lotniskowej Służby Ratowniczo- Gaśniczej z Portu Lotniczego Lublin. Tutaj pomoc zostanie skierowana dla 1,5 rocznej Tosi Popławskiej z Gdańska, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

(wideo – PSP Biłgoraj, LSRG Lublin)

 

7 komentarzy

  1. Wspaniałe Panowie!!!! Wracacie wiarę w człowieka.

  2. Dziecinada ! Niech malują jeszcze kredkami na chodnikach.

  3. Wielki szacunek dla strażaków i innych tego podobnych. Ale po co i dlaczego to sie musi dziać. Przecież jak by Pan Jarosław K., Pan Szumowski, Morawiecki Itd. Teraz Pan Kamysz, Budka, Trzaskowski itd. PARTIA JEST NIEWAŻNA pracowali za średnią krajową, a reszte oddali by na takie akcje czy nie było by uczciwie ? Przecież oni nie robią nic dobrego dla nas.

  4. żałosny badziewiny kraj… rzad daje 2 mlnd na propagande albo 500mlnzł na obazki czartoryskich a munduróka robi z siebie pajaców za pare złoty

Z kraju