Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejne firmy otrzymały tytuł „Marka Lubelskie”. Na liście jest już 91 przedsiębiorstw

Podczas 16. już edycji projektu gospodarczego „Marka Lubelskie” kolejne firmy otrzymały specjalne certyfikaty. Łącznie uhonorowano do tej pory już 91 przedsiębiorstw. Właśnie poznaliśmy tegorocznych laureatów.

We wtorek poznaliśmy laureatów tegorocznej, 16. już edycji projektu gospodarczego „Marka Lubelskie”. Jest on realizowany od 2007 roku przez Samorząd Województwa Lubelskiego. W tym czasie wyróżnienie to otrzymało 91 przedsiębiorstw prezentujących najwyższy poziom produktów i usług wytwarzanych na terenie Lubelskiego. Można powiedzieć, że wśród nich króluje branża spożywcza, jednak nie brakuje też firmy związanych z branżą medyczną, usługową, mechaniczno-produkcyjną, budowlaną, odzieżową, IT, turystyczną, a nawet ogrodniczą.

Tym razem certyfikaty „Marka Lubelskie” przyznano firmom: Czarna Malina, Ekologiczne Gospodarstwo „Pod Kasztanem”, K&M Business, Winnica Kazimierskie Wzgórza oraz Wrap Masters. Pierwsze cztery należą do branży spożywczej, piąta znana jest pod marką „Ubieramy Samochody” i działa od 2009 roku. Zajmuje się carwrappingiem, czyli szeroko pojętym oklejaniem pojazdów. W maju 2015 roku pobiła Światowy Rekord Guinnessa w oklejaniu samochodu na czas uzyskując wynik 39 minut i 26 sekund.

Rodzinna firma Czarna Malina prowadzi natomiast plantację ekologicznej certyfikowanej Czarnej Maliny Bristol oraz jest producentem najwyższej jakości produktów ekologicznych z tego owocu. Przedsiębiorstwo sprzedaje produkty w sklepach z ekologiczną żywnością w całej Polsce. Gospodarstwo „Pod Kasztanem” specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego i przetwórstwie mleka. Firma prowadzi sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju. W 2016 roku otrzymała nagrodę „Najlepszy Smak Lubelszczyzny” za ser podpuszczkowy z cebulką, masło i mleko niepasteryzowane oraz tytuł „Rolnik Roku 2019” przyznawany przez powiat łęczyński. Zajęła także 1. miejsce w konkursie „EkoLubelskie 2020”.

Jeżeli chodzi o K&M Business, to przedsiębiorstwo zajmuje się wytwarzaniem w naturalny sposób olejów roślinnych z lokalnych surowców. Na rynek wprowadzone zostały produkty pod marką NaOlejowani.pl. Aromatyczne oleje znajdują zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w dietetyce, kosmetologii, a nawet przemyśle. Winnica Kazimierskie Wzgórza produkuje wina gronowe z winogron pochodzących z upraw własnych. Przedsiębiorstwo prowadzi także działalność ekoturystyczną czy edukacyjną. Winnica organizuje wiele wydarzeń kulturalnych oraz warsztaty prowadzone przez wykwalifikowanych ekspertów.

Laureaci „Marki Lubelskie” swoje certyfikaty odbiorą podczas 23. Gali Ambasadora Województwa Lubelskiego. Uroczystość odbędzie się 27 sierpnia br. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. O certyfikat mogą się ubiegać przedsiębiorstwa, które działają na rynku lubelskim od przynajmniej dwóch lat, a ich produkty i usługi wyróżniają się wysoką jakością i innowacyjnością. Firmy muszą również działać z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Kolejne firmy otrzymały tytuł „Marka Lubelskie”. Na liście jest już 91 przedsiębiorstw

(fot. wideo UMWL)

Komentarze wyłączone

Z kraju