Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna sieć sklepów odzieżowych kończy swoją działalność. Cała załoga zostanie zwolniona

W ciągu najbliższych kilku miesięcy mają zostać zamknięte sklepy z odzieżą damską Orsay. Powodem mają być poważne problemy finansowe spółki.

Niebawem z handlowej mapy Polski zniknie kolejna sieć sklepów. Tym razem chodzi o butiki z odzieżą damską Orsay. Obecnie w całym kraju spółka posiada ok. 130 obiektów, w tym sześć na Lubelszczyźnie: w Białej Podlaskiej, Puławach, Zamościu i Lublinie. Powodem mają być poważne problemy finansowe niemieckiego przedsiębiorstwa produkującego ubrania, do którego należy sieć.

Likwidacja sklepów wiąże się również ze zwolnieniami pracowników. Spółka zatrudnia ok. 400 osób. Obecnie nie została jeszcze podjęta decyzja, kiedy dokładnie lokale handlowe zostaną zamknięte. Ma to jednak nastąpić w ciągu kilku miesięcy. Jak nam przekazano, wszystko zależy od umów, jakie poszczególne butiki mają zawarte z galeriami handlowymi czy też z właścicielami obiektów, w których są zlokalizowane.

Sieć Orsay została założona w 1975 r. w Niemczech. Początkowo posiadała tam 25 sklepów, a z biegiem lat nastąpiła ekspansja na kolejne kraje. Pierwszy sklep w Polsce został otwarty w 1997 roku, a więc 25 lat temu. Spółka prowadząca polskie przedstawicielstwo sieci na razie nie chce komentować decyzji o likwidacji sieci.

Niedawno informowaliśmy, że podobna sytuacja może spotkać również sieć dyskontowych sklepów odzieżowych TXM. Spółka złożyła bowiem wniosek o upadłość. Wszystko z powodu, że osiągane wyniki finansowe nie zapewniają płynności finansowej.

(fot. Orsay)

24 komentarze

  1. Go sport, Textilmarket, Orsay. Kto następny?

  2. O, nie wielka szkoda, połowa mojej szafy to ciuchy z Orsay, a ich ostatnie płaszcze miały przepiękny, bardzo kobiecy krój.

  3. Niemiecki potentat Pré Zero też zwija żagle w Lublinie.
    Majątek po byłym już MPO przechodząc z rąk do rąk został rozdysponowany pomiędzy ludzi powiązanych w różny sposób z tzw. ,,gaciowym”, który niebawem obejmie kolejną posadę w firmie przejmującej dotychczasowych kontrahentów swojego obecnego pracodawcy…
    Przypadek???

  4. Bardzo dobrze niech zamykają.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo