690 680 960

Kolejna restauracja w Lublinie zamknięta z powodu brudu

Jedna z lubelskich restauracji serwujących sushi została zamknięta przez sanepid. W lokalu w centrum miasta stwierdzono fatalny stan sanitarny.

Znajdująca się przy al. Racławickich w Lublinie restauracja Takushi Sushi została zamknięta przez sanepid. Podczas dzisiejszej kontroli, inspektorzy stwierdzili, że warunki sanitarno-epidemiologiczne jakie zastano w lokalu mogą zagrażać zdrowiu klientów. Kontrola w tym lokalu została przeprowadzona po skargach klientów, którzy po spożyciu serwowanych tam posiłków dostali rozstroju żołądkowego. O ile kłopoty zdrowotne nie były zbyt poważne i nie wymagały hospitalizacji, to jednak inspektorzy postanowili że nie ma na co czekać i pojechali skontrolować restaurację.

Najgorzej było w pomieszczeniu gdzie przygotowywane były posiłki, blaty nie były dezynfekowane, przynajmniej brakowało środków do tych czynności, część produktów z których wykonywano dania była przeterminowana, część zaś w ogóle nie posiadała żadnych oznaczeń, co do daty spożycia czy tez pochodzenia. Brudne warzywa leżały obok gotowych już produktów a ryby rozmrażano w zlewie.

Część pracowników nie posiadała także dokumentów, dopuszczających ich do pracy ze środkami spożywczymi. Wobec całej listy nieprawidłowości, inspektorom nie pozostało nic innego jak nałożyć najwyższy prawem przewidziany mandat w kwocie 500 złotych, oraz zakazać dalszej działalności lokalu. Teraz do póki nie zostanie on przywrócony do właściwych standardów musi pozostać zamknięty.

(fot. archiwum)
2014-02-26 16:42:25

2 komentarze

  1. jak zwykle nagonka konkurencji!!!! Ja jestem zadowolony produkty zawsze świeże, opisanego brudu nie zauważyłem kto był ten wie ze dania są przygotowywane na oczach klienta a nie przynoszone z zaplecza.

    • Mamy na to tylko twoje slowo… Rownie dobrze twój post to moze byc desperacka proba, aby zachować klientów. To ze posiłki są robione przy kliencie nic nie znaczy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce