690 680 960

Kolejna restauracja w Lublinie zamknięta z powodu brudu

Jedna z lubelskich restauracji serwujących sushi została zamknięta przez sanepid. W lokalu w centrum miasta stwierdzono fatalny stan sanitarny.

Znajdująca się przy al. Racławickich w Lublinie restauracja Takushi Sushi została zamknięta przez sanepid. Podczas dzisiejszej kontroli, inspektorzy stwierdzili, że warunki sanitarno-epidemiologiczne jakie zastano w lokalu mogą zagrażać zdrowiu klientów. Kontrola w tym lokalu została przeprowadzona po skargach klientów, którzy po spożyciu serwowanych tam posiłków dostali rozstroju żołądkowego. O ile kłopoty zdrowotne nie były zbyt poważne i nie wymagały hospitalizacji, to jednak inspektorzy postanowili że nie ma na co czekać i pojechali skontrolować restaurację.

Najgorzej było w pomieszczeniu gdzie przygotowywane były posiłki, blaty nie były dezynfekowane, przynajmniej brakowało środków do tych czynności, część produktów z których wykonywano dania była przeterminowana, część zaś w ogóle nie posiadała żadnych oznaczeń, co do daty spożycia czy tez pochodzenia. Brudne warzywa leżały obok gotowych już produktów a ryby rozmrażano w zlewie.

Część pracowników nie posiadała także dokumentów, dopuszczających ich do pracy ze środkami spożywczymi. Wobec całej listy nieprawidłowości, inspektorom nie pozostało nic innego jak nałożyć najwyższy prawem przewidziany mandat w kwocie 500 złotych, oraz zakazać dalszej działalności lokalu. Teraz do póki nie zostanie on przywrócony do właściwych standardów musi pozostać zamknięty.

(fot. archiwum)
2014-02-26 16:42:25

2 komentarze

  1. jak zwykle nagonka konkurencji!!!! Ja jestem zadowolony produkty zawsze świeże, opisanego brudu nie zauważyłem kto był ten wie ze dania są przygotowywane na oczach klienta a nie przynoszone z zaplecza.

    • Mamy na to tylko twoje slowo… Rownie dobrze twój post to moze byc desperacka proba, aby zachować klientów. To ze posiłki są robione przy kliencie nic nie znaczy.

Kursy walut

  • USD 4.3485zł 0.69%
  • GBP 5.298zł 0.37%
  • EUR 4.6077zł 0.4%
  • CHF 4.7657zł 0.39%

Polub nas