Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna osoba nie zdążyła uciec z płonących traw. Z licznymi poparzeniami trafiła do szpitala

Dwie osoby już nie żyją, teraz kolejna doznała licznych poparzeń ciała. Pomimo licznych apeli, wciąż podpalanie traw jest na porządku dziennym.

We wtorek po godzinie 16 straż pożarna została powiadomiona o pożarze traw w miejscowości Bukowina w gminie Biszcza w powiecie biłgorajskim. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał, w wyniku czego do działań zadysponowano pięć zastępów strażaków.

Jak się okazało, na miejscu znajdowała się jedna osoba poszkodowana, która nie zdążyła uciec, kiedy ogień błyskawicznie objął okoliczny teren. Z licznymi obrażeniami ciała w postaci oparzeń, została ona przetransportowana do szpitala. Teraz sprawą zajmują się policjanci.

Tylko w powiecie biłgorajskim w ciągu ostatniego tygodnia strażacy zanotowali 24 pożary traw i nieużytków. Stanowiły one 70 proc. wszystkich działań, jakie podejmowała straż pożarna. W ich wyniku spaleniu uległo ponad 38 ha trawy, prawie 1,5 ha młodnika, a także altana letniskowa i dwa budynki gospodarcze o wartości ponad 150 tys. zł. W akcje gaśnicze trzeba było zaangażować 63 zastępy z PSP i OSP, łącznie 329 strażaków.

W pożarach traw w naszym regionie zginęły już dwie osoby. W miniony poniedziałek w miejscowości Łubka w gminie Siemień w powiecie parczewskim życie straciła kobieta, a w ubiegły czwartek w rejonie ul. Zamojskiej w Biłgoraju mężczyzna. W całym kraju od początku roku w tego typu zdarzeniach śmierć poniosło już siedem osób, kolejne 37 zostało rannych.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

9 komentarzy

  1. jeśli to podpalacz to dobra wiadomość

  2. Po 50 tys. kary może przestaną kołki jedne.

  3. coś na yt o wypalaniu trawy :-))))) l i n k
    watch?v=BcGCmFJVng0&ab_channel=Ang3l1zer

  4. Powinni zabierać majątki za podpalanie.

  5. brawo natura

  6. matka Natura broni sie jak może

  7. Spalili się ze wstydu

  8. wcale mi nie szkoda takich de.ili

Wiadomości z info112