Kolejna ofiara koronawirusa w naszym regionie. Wzrasta liczba zakażonych

Wzrosła zarówno liczba zakażonych koronawirusem w naszym regionie, jak też zmarłych. Zakażona kobieta pochodzi z powiatu chełmskiego, mężczyzna zmarł w szpitalu w Lublinie.

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzony został kolejny przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Badania próbek pobranych od kobiety z powiatu chełmskiego dały wynik pozytywny. Zakażona jest w wieku w przedziale 21-40 lat. Jej stan jest dobry. Służby sanitarne ustaliły, że kobieta miała kontakt z inną z zakażonych osób.

Wzrosła również liczba zmarłych, którzy byli zakażeni koronawirusem. W sobotę w Lublinie zmarł w wyniku niewydolności wielonarządowej 70-letni mężczyzna z infekcją COVID-19. Przebywał on na oddziale zakaźnym szpitala SPSK1 przy ul. Staszica. Pacjent został przyjęty do szpitala w ciężkim stanie, z szeregiem chorób współistniejących.

Na dzień 28 marca na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 85 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Trzy osoby zmarły.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

41 komentarzy

 1. Adrian Prezydent Kaczystanu

  Na PZL Świdnik koniecznie wysłać sanepid. Pracuje tam syn zarażonego listonosza.

 2. W sumie, jeżeli komunikaty mówią prawdę to nie jest tak źle. Zachorowań nie przybywa jakoś dużo, a odsetek zgonów najmniejszy na świecie. Może jest to wynikiem zdyscyplinowania społeczeństwa, może wysokim poziomem służby zdrowia i jej przeciwepidemicznego wyposażenia, może to nieograniczone nakłady finansowe na walkę z zagrożeniem.

 3. Gościu, wirus dopiero w Polsce stanął w progu….

  • Nie zmienia to faktu, że na tym etapie nie jest źle. Lepsze statystyki to tylko w Korei Północnej.

 4. Sami ściągnęliśmy na siebie a raczej rząd wirusa z całego świata akcja Lot do domu .

 5. co mówi szef mosadu izrael na temat wirusa nie blokujemy gospodarki tylko apeluje aby ludzie młodzi nie kontaktowali się z osobami powyżej 70, 80 roku życia osobiście tylko za pomocą skype itd. wiele osób tylko za kaszle a już dźwoni do sanepidu i twierdzi że ma koronowirusa potem idzie do szpitala spotyka się z kolejnymi 60 osobami i niech jedna go ma

 6. Tak k.. aby patrzeć jak czipy zamiast pieniedzy nam będą chcieli zakładać bo pieniądz będzie miał wirusa,ale to zaraz po szczepionkach będzie jak wysyp chorubska bedzie.juz w tv pokazano ze firma zarazila firmę po przez pieniądze! Zalążek juz jest dla oglądających tv

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą