690 680 960

Kolejna manifestacja środowisk LGBT+ w Lublinie. Tym razem przed kościołem (zdjęcia)

Niemal 100 osób zebrało się w piątek wieczorem na placu Litewskim na manifestacji środowisk LGBT+ przeciwko przemocy. Tuż obok pojawiła się mała grupa kontrmanifestantów.

Przedwiośnie w Lubelskim zorganizowało w piątek wieczorem na placu Litewskim pokojowy protest przeciwko przemocy państwa wobec osób LGBT+ oraz polityce opartej na podziałach i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową.

– W ostatnich dniach byliśmy świadkami niespotykanej dotąd przemocy policji wobec protestujących osób LGBT+, ale również wobec przypadkowych przechodniów. Od lat osoby LGBT+ w Polsce nie mają równych praw oraz żyją w lęku o zdrowie i życie własne oraz osób bliskich. Jako młodzi ludzie nie zgadzamy się z taką wizją państwa – domagamy się równych praw, ochrony przed dyskryminacją oraz szacunku dla osób LGBT+ – informuje organizator Arkadiusz Grunwald.

Z tego powodu niemal 100 osób zebrało się przed kościołem na placu Litewskim, aby w milczeniu z tęczowymi flagami oraz transparentami wyrazić poglądy oraz okazać solidarność z ofiarami nietolerancji w Polsce.

Tuż bok manifestacji pojawiło się kilka osób, jedna z nich skandowała okrzyki „Margot to pe*** dzieci je***”, trzymając w ręku transparent z napisem „Stop Margot. Margot Szutowicz nożownik. Stop Agresji”.

– Ja się nie wstydzę, to oni napadają z nożami. Nie lubią Jezusa Chrystusa. Zawieście swoją flagę na meczecie. My protestuje przeciwko waszej agresji – krzyczał mężczyzna pod adresem manifestantów.

(fot. lublin112.pl)

91 komentarzy

  1. Bezdomnemu pomogli?

  2. Hehe….. zabawny jest jeden z tych dwóch kontrmanifestatnów trzymających napis….. koleś ma na sobie „męską” (podobno), odmianę damskiej torebki zwanej dawniej „pederastką” 😉 dzielny gościu… 😉

  3. ja nie moge jasełka tylko dzieciątka jesus brak he he he he

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas