Kolejna manifestacja środowisk LGBT+ w Lublinie. Tym razem przed kościołem (zdjęcia)

Niemal 100 osób zebrało się w piątek wieczorem na placu Litewskim na manifestacji środowisk LGBT+ przeciwko przemocy. Tuż obok pojawiła się mała grupa kontrmanifestantów.

Przedwiośnie w Lubelskim zorganizowało w piątek wieczorem na placu Litewskim pokojowy protest przeciwko przemocy państwa wobec osób LGBT+ oraz polityce opartej na podziałach i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową.

– W ostatnich dniach byliśmy świadkami niespotykanej dotąd przemocy policji wobec protestujących osób LGBT+, ale również wobec przypadkowych przechodniów. Od lat osoby LGBT+ w Polsce nie mają równych praw oraz żyją w lęku o zdrowie i życie własne oraz osób bliskich. Jako młodzi ludzie nie zgadzamy się z taką wizją państwa – domagamy się równych praw, ochrony przed dyskryminacją oraz szacunku dla osób LGBT+ – informuje organizator Arkadiusz Grunwald.

Z tego powodu niemal 100 osób zebrało się przed kościołem na placu Litewskim, aby w milczeniu z tęczowymi flagami oraz transparentami wyrazić poglądy oraz okazać solidarność z ofiarami nietolerancji w Polsce.

Tuż bok manifestacji pojawiło się kilka osób, jedna z nich skandowała okrzyki „Margot to pe*** dzieci je***”, trzymając w ręku transparent z napisem „Stop Margot. Margot Szutowicz nożownik. Stop Agresji”.

– Ja się nie wstydzę, to oni napadają z nożami. Nie lubią Jezusa Chrystusa. Zawieście swoją flagę na meczecie. My protestuje przeciwko waszej agresji – krzyczał mężczyzna pod adresem manifestantów.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

91 komentarzy

 1. Dokładnie, w norweskiej TV wiadomości z Pl. – protesty tęczowych, prześladowani, dyskusje. Świetny temacik do odwracania uwagi od zlodziejstwa i rozliczeń tych z góry.

  • Temu gówniarstwu poprzewracało się w głowie od dobrobytu, mam wszystko teraz zostanę gejem, lesba, lub innym pomiotem. Jak oni mają czelność wychodzić na ulicę i się pokazywać, kiedyś takich to w cyrku pokazywali, teraz w TV.

 2. Redakcja „lublin 112” ma tęczowe zabarwienie !
  Ciekawe czy tak łatwo poinformują o manifestacji narodowców?!

  • Wystarczy wejść na stronę i sprawdzić o jakich manifestacjach piszemy i o jakich informujemy, a nie pisać bzdury.

   • Niestety to prawda zabarwienie artykułów jest pro lgbt robi sie z nich biedne dzieciaczki i anty koscielne

    • dokładnie albo LGBT pomyleńce albo rozje…ne bmw tyle no ew promocja adriana dudy i smrodu z pisu, od tego jest redakcja lublin112, a i od usuwania komentarzy które im się nie podobają.

     • Cóż za wybiórcze traktowanie treści 😉

      • Ale tyle dobrego, ze nie protestuja w dzien swieta. Mniej prowokacyjnie. Tylko nie wiem, czemu manifestuja pod kosciolem i przeszkadzaja wiernym. Mogli sobie pojsc na plac Litewski.

    • A co ci przeszkadza? Nie chcesz, nie czytaj zaściankowy homofobie.

     • A dlaczego przed meczetem w Warszawie nie protestują z tą swoją dewiancką szmatą? Boją się? Kłapią gębami o przemocy, a sami stosują przemoc – homoterror. Przestrzeganie prawa obowiązuje wszystkich. I wciskanie dzieciom od 4 roku życia, że mają się masturbować (wg wytycznych WHO).

     • O i taka właśnie jest idea równości wobec LGBT i jego popleczników ( patrz na komentarz tzw.Franio) czyli hipokryzja o obłudna w jednym. Jeżeli Franio masz obrażać innych i wyzywać od homofobów to lepiej popatrz w lustro. No chyba że z tej zawiści to sam nie możesz na siebie patrzeć, więc wylewasz swoje frustrację w necie.

 3. Skończą się wakacje to do szkoły pójdą i będzie spokój

 4. Obraz nędzy i rozpaczy, ale nieszczęścia chodzą parami.

 5. Monitoring polityczny

  Terroryzm polityczny pojawia się coś często w ostatnich latach polskiej demokracji. W ostatnim czasie środowisko LGBT wspierane przez antypolakow oraz inne organizacje liberalno-lewicowe chcą pozbawić Polskę wizerunku kraju samodzielnego zdolnego do samorozwoju. Ostatnie wydarzenia ukazują typowy terror stosowany wobec polskiej rodziny chrześcijaństwu oraz porządkowi społecznemu. LGBT obrażają uczucia religijne większości Polaków . Wiemy że nie tylko chrześcijanie są przeciwni związkom homoseksualnym. Tego typu związkom są również przeciwni muzułmanie oraz żydzi. Czemu tęczowe flagi nie pojawiają się na meczetach czy synagogach? Czemu protestujący terroryści nie zbierają się przed meczetami czy synagogami? Jest to celowe działanie przeciwników Polski a ci biedni chorzy ludzie są tylko narzędziem w rękach globalnych liberalno-lewicowych organizacji których celem jest niszczenie tożsamości narodowej państwa niszczenie rodziny oraz wypowiedzenie wojny chrześcijanom. Zwróćcie uwagę że Polska to kraj z niewielu państw Europy który przestrzega i kolektywuje wartosci rodziny szacunek bohaterom narodowym i religijność. To nie podoba się organizacjom liberalno-lewicowym które dominują w Niemczech Francji Hiszpanii. Polska to jedyny kraj w Eurolandzie który nie daje się wynarodowić. Po to w ostatnich czasach nasilenie działań. Mocodawcy zaczynają się coraz bardziej irytować mimo pokaźnych nakładów finansowych w kampanię antypolska że w każdych byłych wyborach w Polsce nie wygraly partie które są przez nich finansowanie i wspieranie. To jednak boli.

  • tęczowy jednokomórkowiec

   tęczowy margines polski finansowany jest przez zagraniczne silne antypolskie ruchy polityczne walczące aktywnie z Kościołem Katolickim. ten tęczowy margines chce odwrócić uwagę od istotnych problemów zagrażających Europie a przede wszystkim UE. Każdy wie w jakie państwo totalitarne chce osłabić a następnie rozbić UE. Czy ktoś pamięta jak rozszyfrował skrót PZPR jeden silny antykomunistyczny działacz – prawdziwy Polak? Otóż w czsach ciemnej komuny on powiedział – PZPR – płatni zdrajcy, pachołki rosjii.

  • Onanis Samokopoulos

   …bo meczety i synagogi zlikwidowali ortodoksyjni katolicy jak Ty – dosyć stawiania jednej wiary nad drugą i wmawiania Polakom, że tylko ta jedna jest słuszna…

 6. Mieczysław Krab operator działa Krab

  Gdzie policja? Chroniła dewiantów? Czyli temat zastępczy dla gawiedzi, nakręcany przez pseudo-dziennikarzy. Wszak trzeba przykryć kolejne przekręty, złodziejstwo i odbieranie wolności oraz prywatności Polakom.

 7. Wystarczy spojrzeć na ich wygląd i ubiór i od razu widać, że daleko odbiegają od normalnego społeczeństwa na czele z tym *** w rurkach

  • Mi te ich ubranka bardziej przypominają emo. I takie mam wrażenie, bo prawdziwych homo, takich jak na tych ich pochodach, poubieranych w skórzane paski z zabawkami erotycznymi w różnych miejscach to tu nie widać. Emo dzieci i tyle. Plus jeden bezdomny żebrak.

 8. brawo piekna akcja

 9. szkoda ze w moim mieście nie manifestują. z chęcią bym poszedł ich wesprzeć. trzymajcie sie tam super młodzi

 10. Pomyślcie trochę

  A czy przypadkiem tych LGBT happenigów nie sponsoruje sam PIS… .:)

  A wiecie, że PIS ma bliskie koneksje Sorosem?

  A wiecie, że np. wczoraj knesejm przegłosowali sobie podwyżki 40%?.
  Ale to nie tylko to…
  Wabik dobrze działa?

 11. Nie zwracajmy na nich uwagi ,sami przestaną! To są biedni chorzy ludzie trzeba im współczuć 🙁 Nas jest zdecydowana większość i nigdy to się nie zmieni.

 12. Kto ich finansuje ? To zaczyna podchodzić pod próbę destabilizacji państwa, najpierw kodziarze teraz kolorowi. Ktoś strasznie się uprał żeby spokoju nie było w naszym pięknym kraju.

 13. Jakby była zadyma byłoby super, lubię się bić szczególnie tych z LGBT.

 14. kiedyś takich leczono. teraz nie ma na to pieniędzy więc chodzą po ulicy

 15. Redakcjo, czy ta manifestacja też była zarazem spontaniczna i zaplanowana?

  Po tytule: „stop przemocy” myślałem, że lgbt protestuje przeciwko napaści niejakiego margot na kierowcę furgonetki i niszczenie mienia.

 16. Ja też Lubię Gdy Benzyna Tanieje, ale żeby od razu imprezować z tego powodu :O

 17. Toż to dzieciaki, i pomyśleć za kilka lat będą mogły głosować

 18. Ale cyrk. Odwrócenie pojęć i ogólna aberracja. Ja nie mówie żeby ich zabijać ale napewno trzeba zamykać bezterminowo w Szpitalu Psychiatrycznym i poddawać przymusowemu leczeniu. Izolować od reszty zdrowego społeczeństwa.

 19. Bezdomnemu pomogli?

 20. Hehe….. zabawny jest jeden z tych dwóch kontrmanifestatnów trzymających napis….. koleś ma na sobie „męską” (podobno), odmianę damskiej torebki zwanej dawniej „pederastką” 😉 dzielny gościu… 😉

 21. ja nie moge jasełka tylko dzieciątka jesus brak he he he he

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach