Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kłusownik wpadł na gorącym uczynku. Miał przy sobie złowione siecią ryby (zdjęcia)

W wyniku działań prowadzonych przez Straż Ochrony Wód PZW Lublin oraz przy współpracy z KPP Łęczna udało się zatrzymać mężczyznę poławiającego nielegalnie ryby na Jeziorze Krzczeń. Kłusownik usłyszał zarzut z Ustawy o rybactwie śródlądowym.

Do zdarzenia doszło wczoraj w rejonie Jeziora Krzczeń w powiecie łęczyńskim. W wyniku prowadzonych działań przez Straż Ochrony Wód PZW Lublin oraz przy współpracy z policjantami z KPP Łęczna zatrzymany został mieszkaniec miejscowości Rozpłucie Drugie, który w godzinach porannych dokonywał nielegalnego połowu ryb z wykorzystaniem narzędzi rybackich.

Przy zatrzymanym zabezpieczono sieć o długości 79 metrów oraz zaplątane w nią ryby z gatunków: sandacz (6 szt.), sum (1 szt.), szczupak (1 szt.), karp ( 2 szt.), karaś srebrzysty (7 szt.), karaś pospolity (1 szt.).

W trakcie prowadzonych dalszych czynności zostało przeszukane gospodarstwo, w którym mieszka podejrzany, podczas którego zostało znalezionych około 20 kolejnych sieci oraz kilkadziesiąt kozul. W związku z zaistniałą sytuacją mężczyźnie został postawiony zarzut kłusownictwa. W tej sprawie czynności prowadzą łęczyńscy policjanci. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

(fot. PZW Lublin)

12 komentarzy

 1. No cóż, jeść się chce, jego rodzinie też, a 500+ nie na wszystko wystarcza… kupi taki kilka flaszek, a zagryźć czymś trzeba

 2. Pewnie szykował kolacje za ponad 4 tysie dla wybrańca.

 3. Cham bity deską:)

  Ale się musiał..obsra*? a płakał będzie jak mu dowalą grzywnę? nakupił by ryb na cały rok?

 4. ,aa,boKrzycho.paPj

  A u mnie na wsi kłusownika i nieuczciwego donosiciela-kapusia dosięgła naturalna sprawiedliwość, trzymał broń w szkole podstawowej w której był cieciem, broń wypaliła i go zabiła, całe szczęście, że jakieś dziecko tam nie poszlo i nie wzięło do ręki tej broni na zwierzynę.A jaki to był fałszywy człowiek,kogo chciał to uchronił od odpowiedzialności,a jak kto nie był z jego rodziny ,znajomych, kolegów,to nawet niewinny mógł odpowiadać na policji,taki to był fałszywy człowiek

 5. Małej grzywny życzę i szybkiego powrotu do zawodu.

 6. Takich kłusowników na pojezierze jest mnóstwo.

 7. Na wieprzu jeszcze więcej kłusoli kontroli rzadnej.

Z kraju